DOBRE OŚWIETLENIE STANOWISKOWE – DLACZEGO JEST TAK ISTOTNE?

Światło ma ogromny wpływ na nasze samopoczucie i wydajność. Przekonujemy się o tym każdego dnia, najbardziej jednak w czasie pracy. Oświetlenie stanowiskowe jest konieczne do zapewnienia pracownikowi odpowiednich i optymalnych warunków. Dlaczego tak ważny jest dobór odpowiedniego źródła światła i jakie oprawy wybrać do oświetlenia stanowiska pracy? 

Oświetlenie stanowiskowe LED – ważne informacje!

Oświetlenie stanowiska pracy wpływa nie tylko na produktywność i wydajność pracownika, ale także na jego zdrowie. Na wykonywaniu swoich obowiązków spędza on wiele godzin każdego dnia. Nieodpowiednie oświetlenie stanowiska może skutkować u niego nieprzyjemnymi dolegliwościami typu ból głowy, zmęczenie oczu czy nadmierne przemęczenie organizmu i złe samopoczucie. Warto wspomnieć także o tym, że niewłaściwe oświetlenie stanowiska pracy, szczególnie tej o podwyższonym ryzyku, może być zwyczajnie niebezpieczne dla pracownika. Nie ulega więc wątpliwości, że zapewnienie właściwego oświetlenia stanowiskowego jest obowiązkiem pracodawcy, a rodzaj oświetlenia stanowisk pracy jest określony w normach prawnych, których każdy pracodawca ma obowiązek przestrzegać.

Jakie cechy ma dobrze dobrane oświetlenie stanowiskowe?

Odpowiednie oświetlenie stanowiska pracy ma zapewniać komfort i pełną wygodę pracownika. Natężenie światła powinno być dobrane pod kątem rodzaju wykonywanej pracy. Strumień światła musi być równomierny, by oświetlać całą płaszczyznę roboczą. Nie powinien powodować efektu olśnienia ani zmęczenia oczu. Tylko przy odpowiednim oświetleniu stanowiskowym możliwa jest w pełni wydajna i efektywna praca.

Jakie modele oświetlenia stanowiskowego wybrać?

Wybierając oświetlenie stanowiskowe, warto postawić na rozwiązania sprawdzone i niezawodne. Właśnie takie proponuje nasza Firma. TheusLED to producent oświetlenia LED najwyższej klasy. W naszej ofercie znajdują się oprawy oświetleniowe, które z powodzeniem mogą zostać zastosowane jako oświetlenie stanowiskowe. Zobacz oprawę Prometheus PT3-060, cechująca się oszczędnością przy zachowaniu optymalnej jasności. Oprawa posiada wszystkie potrzebne atesty, w tym atest PZH oraz jest w pełni zgodna z wymogami HACCP. 

Sprawdź także inne dobre rozwiązanie – oprawę Artemis z wbudowanym potencjometrem, pozwalającym na regulację natężenia światła w zależności od potrzeb. Oprawy tego typu są niezwykłe oszczędne i wydajne, cechują się także długim czasem eksploatacji. Do celów oświetlenia stanowiskowego doskonale sprawdza się także oprawa SELENE, która dzięki swojej konstrukcji (obudowa z rury o średnicy 50 mm) pozwala na  swobodną regulację kąta strumienia świetlnego. W ten sposób możliwe jest doświetlenie dokładnie tych obszarów, które tego wymagają.

Oświetlenie stanowiskowe najwyższej klasy

Wszystkie z podanych wyżej modeli opraw oświetleniowych doskonale sprawdzają się w roli oświetlenia stanowiskowego, nie wywołują efektu olśnienia, a do tego równomiernie oświetlają całą przestrzeń roboczą. Światło ma naturalną, przyjemną barwę, nie męczy oczu i nie wywołuje uczucia senności i dekoncentracji. Takie oświetlenie stanowisk pracy z pewnością wpłynie na efektywność pracowników, a także na ich dobre samopoczucie.

Wejdź na naszą stronę internetową i skontaktuj się z naszymi specjalistami.  https://www.theusled.com/kontakt ‒ w Theusled oferujemy oświetlenie stanowiskowe najwyższej jakości. Stawiamy na wysoką jakość i fachowe doradztwo.

Udostępnij:

Zobacz pozostałe Artykuły

Zapisz się do Newsletter'a

Scroll to Top

Odbierz PORTFOLIO PRODUKTÓW zapisując się w poniższym formularzu

Po zapisaniu się, natychmiast otrzymasz dostęp do materiałów.