GDZIE JEST WYMAGANE OŚWIETLENIE AWARYJNE?

Oświetlenie awaryjne Theusled

Istnieje wiele miejsc, w których oświetlenie awaryjne jest kwestią nieodzowną. Prawo i przepisy regulują dokładnie tę kwestię, dbając o bezpieczeństwo pracy i pracowników. Wiedząc, jak ważną kwestią dla bezpieczeństwa i komfortu pracy jest stałe oświetlenie niezależne od zasilania i jego awarii, proponujemy Państwu doskonałe rozwiązania, które z pewnością sprawdzą się w każdej firmie. 


Odrobina przepisów, czyli gdzie oświetlenie awaryjne jest koniecznością?

Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 roku mówi, że oświetlenie awaryjne musi zostać zamontowane tam, gdzie nawet krótka przerwa zasilania może nieść ze sobą poważne zagrożenie życia lub zdrowia ludzi, a także zagrożenie dla środowiska lub straty materialne. W każdym z takich miejsc należy zamontować minimum dwa niezależne od siebie źródła energii elektrycznej, musi także pojawić się instalacja oświetlenia awaryjnego i ewakuacyjnego. Tą drugą kwestią zajmujemy się w TheusLED, oferując Państwu nowoczesne systemy oświetlenia awaryjnego, wykorzystujące technologię LED. Projekty oświetlenia awaryjnego najczęściej powstają równolegle z projektami oświetlenia głównego hal przemysłowych i magazynów.

Oświetlenie awaryjne i ewakuacyjne

Od opraw oświetlenia awaryjnego klienci, czyli właściciele firm i osoby zarządzające budynkami w sektorze przemysłowym, wymagają przede wszystkim niezawodności i trwałości przez długie lata użytkowania. Zapewnią ją oprawy oświetlanie awaryjnego i ewakuacyjnego z naszej oferty TheusLED. W tym zakresie współpracujemy z czołowymi polskimi producentami takich opraw, korzystając z ich doświadczenia w obszarach związanych z bezpieczeństwem pracy oraz bezpieczeństwem pożarowym. Przykładem może być kierunkowa oprawa świetlna PRIMOS LED5, która spełnia wszystkie normy PN-EN. Jest rozwiązaniem zapewniającym trwałość i długoletnie zadowolenie z eksploatowania. Jej zadanie to precyzyjne doświetlenie dróg ewakuacyjnych i awaryjnych wyjść z budynku. Najczęstszym zastosowaniem przemysłowym tej oprawy są hale produkcyjne, magazyny. Używana jest też w miejscach użyteczności publicznej i zakładach pracy, w szczególności tych, w których chwilowa nawet awaria zasilania stworzy poważne zagrożenie. W momencie przerwania zasilania, lampa automatycznie przełącza się w tryb pracy awaryjnej. Kiedy zasilanie jest utrzymywane, lampa jest trybie czuwania, nie świeci się do momentu, aż ustanie zasilanie. Możliwa jest jednak zmiana trybu pracy, w której lampa będzie świecić nawet przy podłączeniu do sieci, a nie tylko w czasie awarii. W ten sposób otrzymujemy model dwufunkcyjny.

Technologia LED w oświetleniu AW-EW

Nowoczesna technologia LED zapewnia 100% niezawodność i pełną funkcjonalność. Oświetlenie tego typu jest bardzo oszczędne. Zastosowanie oświetlenia LED pozwala na oszczędność do 90% energii elektrycznej! Doświetlenie drogi ewakuacyjnej jest niezwykle istotne. Wystarczy tylko wyobrazić sobie sytuację, w której w ogromnej hali produkcyjnej gasną wszystkie światła. Rolą oprawy doświetlającej jest poprowadzić pracowników do wyjścia ewakuacyjnego. Światło musi być więc wyraźne i odpowiednio intensywne ‒ takie właśnie proponujemy w Theusled. Oferowane przez nas rozwiązania znalazły swoje zastosowania w wielu miejscach, z pewnością sprawdzą się także w Państwa firmie. Awarie zasilania mogą przecież zdarzyć się wszędzie, skutecznie utrudniając lub uniemożliwiając bezpieczne wyjście z budynku czy kontynuowanie pracy.

Wejdź na naszą stronę i sprawdź naszą ofertę oświetlenia awaryjnego i ewakuacyjnego lub skontaktuj się z naszymi specjalistami w celu umówienia się na konsultacje. (link do kontaktu: https://www.theusled.com/kontakt lub na dedykowaną stronę konsultacji)

Udostępnij:

Zobacz pozostałe Artykuły

Zapisz się do Newsletter'a

Scroll to Top

Odbierz PORTFOLIO PRODUKTÓW zapisując się w poniższym formularzu

Po zapisaniu się, natychmiast otrzymasz dostęp do materiałów.