Jak oświetlenie przemysłowe wpływa na produktywność pracowników i zmniejszoną ilość zwolnień lekarskich?

-Czas czytania: 4 minuty-

Jako podstawa terminowych dostaw i zoptymalizowanej logistyki, magazyny i centra dystrybucji są integralną częścią działalności biznesowej. Oświetlenie przemysłowe może zaskakująco wpłynąć na wydajność i produktywność pracowników, które są kluczem do dobrze zarządzanego magazynu. Przyjrzyjmy się zatem, jak oświetlenie przemysłowe LED w środowiskach przemysłowych wpływa na produktywność pracowników.

Czego się dowiesz z tego artykułu:

Czy oświetlenie przemysłowe wpływa na wydajność pracy?

Czy oświetlenie przemysłowe przypomina naturalne światło?

Czy oprawy przemysłowe LED przyczyniają się do lepszego samopoczucia pracowników?

Jak oprawy przemysłowe LED wpływają na zmniejszoną ilość zwolnień lekarskich?

Jak oświetlenie przemysłowe wpływa na produktywność pracowników?

Jak oprawy przemysłowe LED wpływają na bezpieczeństwo pracowników i obiektów?

Czy to będzie zaskakujące stwierdzenie, że równowaga jest kluczowa również w temacie oświetlenia?

Potrzebujesz najwyższej jakości oświetlenia przemysłowego? Dobrze trafiłeś!

Czy oświetlenie przemysłowe wpływa na wydajność pracy?

Oświetlenie przemysłowe LED poprawia jakość oświetlenia, zapewniając pracownikom lepszą widoczność, dzięki czemu mogą widzieć swoje zadania z większą szczegółowością, zwiększając ich dokładność i szybkość pracy. Ponadto dobrze oświetlona przestrzeń pozwoli pracownikom wyraźnie widzieć etykiety produktów i dokumenty, eliminując pomyłki lub kosztowne błędy w transporcie i produkcji. Ta lepsza wydajność może zwiększyć zyski poprzez zmniejszenie kosztów zwrotów klientów, zwrotów kosztów i przyspieszonych przesyłek spowodowanych wysłaniem niewłaściwego przedmiotu. Świetnym przykładem prawidłowo dobranej optyki oprawy LED są oprawy PROMETHEUS PT3-100-S2.

Jedna belka z diodami LED wyposażona jest w soczewkę o małym kącie rozsyłu, dobrze oświetlającą drogę transportową. Druga ma szerszą optykę, dzięki czemu operatorzy dokładnie widzą dobrze doświetlone fronty palet z etykietami.

Oprawy przemysłowe LED mają nieodłączny charakter kierunkowy, co oznacza, że ​​ich światło jest bardzo skupione. Dzięki tej charakterystyce oświetlenie przemysłowe znacznie przyczynia się do zmniejszenia tzw. „zanieczyszczenia świetlnego”, zmniejszając niepożądane światło rozproszone w otoczeniu.

Przeczytaj również: Oświetlenie przemysłowe LED rewolucjonizuje światło – przeszłość i przyszłość oświetlenia

Czy oświetlenie przemysłowe przypomina naturalne światło?

Rodzaj światła na które jesteśmy narażeni w ciągu dnia pracy, może znacząco wpłynąć na nastrój i motywację. Im większa ekspozycja na naturalne światło, tym lepsze samopoczucie. Przekłada się to na więcej energii, wyższą motywację, lepszy sen i nie tylko.

Przez lata specjaliści eksperymentowali z projektami i znajdowali innowacyjne sposoby maksymalizacji ilości naturalnego światła w miejscu pracy. Jednak oświetlenie całej przestrzeni naturalnym światłem może być trudne. Dlatego nie wszystkie obszary, a co za tym idzie pracownicy, odniosą z tego korzyści. A gdy zbliża się zima, a dni stają się krótsze, korzystny wpływ naturalnego światła maleje. Idealnym rozwiązaniem w takiej sytuacji jest oświetlenie przemysłowe. Na dużych halach produkcyjnych doskonale sprawdzają się oprawy typu high-bay HERACLES.

Przeczytaj również: Na co należy zwrócić szczególną uwagę projektując oświetlenie przemysłowe LED – 3 ważne punkty

Czy oprawy przemysłowe LED przyczyniają się do lepszego samopoczucia pracowników?

Rytm okołodobowy, to naturalny cykl zmian fizycznych, psychicznych i behawioralnych, przez które przechodzi organizm w cyklu 24-godzinnym, na który wpływają głównie światło i ciemność. Praca zmianowa, zwłaszcza późna, może zakłócić naturalny rytm dobowy organizmu. To zakłócenie może spowodować, że pracownicy będą mniej czujni, a nawet senni podczas nocnej zmiany, kiedy ich ciała są przyzwyczajone do snu. Dobrej jakości oświetlenie przemysłowe, światła lamp w nocy w magazynie, gdy są używane w połączeniu z wystarczającą ilością snu w ciągu dnia, wysyłają sygnały do ​​​​mózgu, że nadszedł czas, aby wykonać określone funkcje, poprawiając w ten sposób czujność i zmniejszając zmęczenie.

Tradycyjne oprawy generują znaczne ilości ciepła, przyczyniając się do wzrostu temperatury otoczenia w magazynie. Koncentracja i produktywność pracowników spadają, jeśli pracownicy czują się niekomfortowo z powodu ekstremalnych temperatur. Oprawy przemysłowe wytwarzają bardzo mało ciepła, a ​​diody LED mogą działać dłużej, jeżeli prawidłowo zaprojektowana oprawa nie nagrzewa się nadmiernie. W niższych pomieszczeniach dobrym wyborem będą oprawy LED ARTEMIS.

Jak oprawy przemysłowe LED wpływają na zmniejszoną ilość zwolnień lekarskich?

Zapewniając jaśniejsze, bardziej żywe środowisko, oświetlenie przemysłowe może pomóc pracownikom poczuć się bardziej pobudzonymi i zmotywowanymi, co prowadzi do zwiększenia produktywności. Oprawy przemysłowe LED mogą również pomóc w ograniczeniu absencji i zwolnień lekarskich, ponieważ korzystnie wpływa na samopoczucie. Oświetlenie przemysłowe zostało również powiązane z obniżonym poziomem lęku i stresu w środowiskach przemysłowych. Może stworzyć relaksujące i przyjazne środowisko, co przekłada się na pozytywne wrażenie pracowników i klientów.

Słabe oświetlenie zwykle powoduje niepotrzebne obciążenie oczu, co może prowadzić do problemów z oczami lub bólów głowy oraz rozwoju różnych chorób. Pracownicy mogą odczuwać senność lub tracić poczucie motywacji, co może skutkować ogólnym obniżeniem wydajności pracy.

Przeczytaj również: 10 faktów o których musisz wiedzieć! Oświetlenie przemysłowe LED – najważniejsze informacje

Jak oświetlenie przemysłowe wpływa na produktywność pracowników?

Oświetlenie przemysłowe sprawia, że pracownicy postrzegają światło jako jaśniejsze, dzięki czemu są bardziej czujni i chętni do wykonywania swoich zadań i obowiązków. Ich produktywność wzrasta również wtedy, gdy czują się dobrze w pracy, co ostatecznie skutkuje wyższym zwrotem z inwestycji.

Jak oprawy przemysłowe LED wpływają na bezpieczeństwo pracowników i obiektów?

Słabe oświetlenie miejsca pracy zostało zidentyfikowane jako główna przyczyna poślizgnięć, potknięć i upadków, druga najczęstsza przyczyna śmierci w miejscu pracy. Oświetlenie przemysłowe poprawia ogólne bezpieczeństwo i zmniejsza ilość tego typu urazów, sprawiając, że posiadanie odpowiedniego oświetlenia w obiekcie jest często sprawą życia i śmierci.

Ciężkie maszyny, takie jak wózki widłowe, wózki wysokiego składowania i sprzęt produkcyjny, są powszechnie używane w warunkach przemysłowych. Niezawodne oprawy przemysłowe LED umożliwiają operatorom maszyn bezpieczną i pewną pracę, zmniejszając ryzyko uszkodzenia mienia i zranienia siebie lub współpracowników. Także oświetlenie takich miejsc jest kluczowe i obowiązkowe dla każdego zarządcy czy managera, który myśli o swoich pracownikach oraz bezpieczeństwie w szerokim kontekście biznesowym. Obiekty, w których panują trudne warunki pracy, występuje duże zapylenia wymagają specjalistycznych, wysokiej klasy opraw, np. typu KAIROS.

Przeczytaj również: 10 faktów o których musisz wiedzieć! Oświetlenie przemysłowe LED – najważniejsze informacje

Czy to będzie zaskakujące stwierdzenie, że równowaga jest kluczowa również w temacie oświetlenia?

Ważne jest to, aby znaleźć równowagę między sztucznym i naturalnym oświetleniem w miejscu pracy, aby zapewnić swoim pracownikom optymalne warunki. Wybierz oprawy przemysłowe LED w oparciu o potrzeby Twojej przestrzeni i Twojego zespołu.

Oświetlenie przemysłowe jest przeznaczone do dużych hal produkcyjnych, szpitali, parkingów i magazynów. Nie zapominajmy jednak, że oświetlenie jest ważne wszędzie, również w biurach i na mniejszych powierzchniach. Istotne w przestrzeni biurowej jest to, aby biurka i meble zostały ustawione tak, aby wykorzystać zarówno naturalne, jak i sztuczne światło. Warto wziąć pod uwagę temperaturę barwową lamp, ponieważ wpływa ona na pracowników w biurze. Ciepłe oświetlenie najlepiej nadaje się do miejsc takich jak pokój socjalny lub część wypoczynkowa, podczas gdy chłodne oświetlenie może pozytywnie wpływać na efektywność i czujność.

Potrzebujesz najwyższej jakości oświetlenia przemysłowego? Dobrze trafiłeś!

Odkrywanie i poznawanie wielu różnych rodzajów oświetlenia może być skomplikowane, jeśli nie masz pewności, czego dokładnie i gdzie szukać. Na szczęście tutaj wkracza nasz zespół specjalistów TheusLed. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w dostarczaniu najwyższej jakości rozwiązań oświetleniowych dla firm, nasza marka jest jedną z czołowych firm oświetleniowych w Polce. Nie wahaj się! Już dziś skontaktuj się z naszymi specjalistami, którzy pomogą Ci wybrać najlepsze rozwiązanie dla Twojego obiektu.

Zespół TheusLed

Udostępnij:

Zobacz pozostałe Artykuły

Zapisz się do Newsletter'a

Scroll to Top

Odbierz PORTFOLIO PRODUKTÓW zapisując się w poniższym formularzu

Po zapisaniu się, natychmiast otrzymasz dostęp do materiałów.