Jakie są zalety oświetlenia LED w miejscach pracy? Oświetlenie przemysłowe LED i nie tylko

-Czas czytania: 5 minut-

Od momentu wprowadzenia do szerokiego użytku oświetlenie LED zrewolucjonizowało sposób, w jaki projektanci podchodzą do oświetlenia obiektów produkcyjnych i magazynów. W ostatnich latach, gdy diody LED stały się cenionym źródłem światła stosowanym we współczesnych oprawach oświetleniowych, to właśnie one wyznaczyły drogę do nowej ery inteligentnego oświetlenia skoncentrowanego na człowieku, przyjaznego dla środowiska.

Dobre oświetlenie w zakładzie produkcyjnym tworzy przyjemną atmosferę w funkcjonalny sposób. W biurze, w fabryce lub w magazynie dobry standard oświetlenia jest niezbędny do promowania zdrowego i proaktywnego środowiska pracy. Dlatego ważne jest, aby projektanci rozumieli korzyści płynące z wyboru odpowiedniego oświetlenia do projektowania miejsca pracy.

Dowiedz się, w jaki sposób oświetlenie przemysłowe LED może poprawić wygląd miejsca pracy i dać Ci możliwość zaprezentowania świadomości wymagań miejsca pracy. W tym artykule przeczytasz:

Czym jest produktywność i dlaczego jest ważna?

Jak się ma do tego efektywność energetyczna?

Czy jest to oświetlenie przyjazne dla środowiska?

Co oznacza wszechstronność?

Jaka jest wytrzymałość i trwałość diod LED?

Czym jest zaleta zwana efektem „bez migotania”?

Czy warto zwrócić też uwagę na estetykę?

Dlaczego nie warto iść na kompromisy, a wybrać TheusLed?

Czym jest produktywność i dlaczego jest ważna?

Jak wiemy człowiekiem kieruje psychika. Na psychikę, świadomą i podświadomą, wpływają wszystkie aspekty otaczającego nas świata. Otoczenie i wystrój wnętrz są bezpośrednio związane z tym, w jaki sposób ludzie się czują, a ponieważ spędzają oni tak dużo czasu w swoich miejscach pracy, to warunki, które w nich panują mają na nich bardzo znaczący wpływ.

Ponieważ ludzie w Polsce pracują średnio prawie 2000 godzin rocznie, środowisko w miejscu pracy ma duży wpływ na ich stan psychiczny. Pracodawcy i managerowie chcą, aby ich pracownicy byli pozytywnie nastawieni do wykonywania obowiązków. Po części wynika to ze sposobu, w jaki jest oświetlone ich stanowisko pracy.

Ściśle związane ze stymulowaniem produktywności jest oświetlenie odzwierciedlające rytm dobowy. Rytmy okołodobowe to fizyczne, psychiczne i behawioralne zmiany, które następują po dziennym cyklu, a okołodobowy system oświetlenia to wykorzystanie oświetlenia w miejscu pracy do odzwierciedlania zmieniającego się światła w ciągu dnia. Naturalne światło, to najlepszy sposób na promowanie pozytywnego nastawienia i wydajności w biurze i fabryce, ale stały lub odpowiedni poziom naturalnego światła nie zawsze jest osiągalny.

Dlatego sztuczne światło, które jest jak najbardziej zbliżone do światła naturalnego, jest tak cennym atutem nowoczesnej firmy. Oświetlenie LED może odzwierciedlać naturalne światło na wiele sposobów, aby utrzymać pracowników na najwyższych obrotach bez zakłócania naturalnego rytmu ciała. Naturalne światło sprawia, że ​​ludzie czują się czujni, zmniejsza się ich stres i zwiększa poczucie szczęścia.

Diody LED zapewniają znacznie jaśniejsze, bardziej naturalnie wyglądające światło, a inteligentne sterowanie dostosowuje natężenie oświetlenia w ciągu dnia do poziomu wymaganego przez normy.

Przeczytaj również: Oprawy przemysłowe LED w oświetleniu parkingów handlowych – jakie daje korzyści?

Jak się ma do tego efektywność energetyczna?

Firmy zawsze szukają sposobów na obniżenie wydatków na media, a koszty eksploatacji oświetlenia LED są znacznie niższe niż w przypadku tradycyjnych form oświetlenia.

Oświetlenie LED ma trwałość nawet do 20 razy dłuższą niż standardowe formy oświetlenia, takie jak żarówki lub lampy halogenowe. Wydajność i żywotność diod LED jest lepsza, ponieważ lampy marnują bardzo mało energii na ciepło, zamieniając znacznie większą część energii elektrycznej na wytwarzanie światła.

Jako forma oświetlenia, LED oferuje największy zwrot z inwestycji dowolnego typu.

Czy jest to oświetlenie przyjazne dla środowiska?

W dzisiejszych czasach odpowiedzialność za środowisko jest jednym z priorytetów większości firm. Wybierając oprawy przemysłowe LED jako oświetlenie miejsca pracy, zapewnisz atrakcyjną alternatywę dla innych form oświetlenia.

Diody LED są wolne od zanieczyszczeń, nie zawierają rtęci, ołowiu, szkła ani toksycznych materiałów. To sprawia, że ​​oprawy przemysłowe LED zdecydowanie bardziej nadają się do recyklingu niż inne lampy, co zapewnia długoterminowe korzyści i zapewnia spokój ducha.

Ponieważ diody LED zużywają mniej energii na oświetlenie przeliczeniowej powierzchni zakładu, emisja gazów cieplarnianych jest zmniejszona, a emisja dwutlenku węgla jest utrzymywana na niskim poziomie. Używając oświetlenia LED w firmie, pomagamy ich właścicielom obniżyć koszty mediów i przysłużyć się środowisku.

Przeczytaj również: Na co warto zwrócić szczególną uwagę, projektując oświetlenie przemysłowe LED w obiektach przemysłowych

Co oznacza wszechstronność?

Oprawy LED występują w wielu kształtach i rozmiarach. Dzięki innowacyjnej technologii diod elektroluminescencyjnych firmy oświetleniowe, takie jak TheusLED, są w stanie stworzyć oprawy oświetleniowe, od bardzo małych do bardzo dużych. Na przykład oprawy PROMETHEUS występują w długościach od 50 cm do 150 cm, dostępne są moce od 25 W do 320 W. Dzięki tej różnorodności rozmiarów, bez kompromisów w zakresie mocy wyjściowej i luminancji, można wypełnić każdą przestrzeń światłem, tak aby spełnić wymagania norm, dotyczących oświetlenia stanowiskowego i ogólnego.

TheusLED proponuje szeroki wybór opraw liniowych, a także jednopunktowe oświetlenie typu high-bay – oprawy HERACLES. W zależności od oświetlanej powierzchni lampy dobierane są optymalnie, zapewniając wysoką rownomierność rozkładu oświetlenia na hali.

Weźmy pod uwagę magazyn, w którym równomierny rozkład światła ma kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa. Oprawy typu PROMETHEUS wyposażone w dwa rodzaje soczewek liniowych może zapewnić bardzo dobre doświetlenie zarówno dróg transportowych, jak i frontów palet, tak aby pomóc operatorom wózków widłowych prawidłowo wykonać pracę.

Jaka jest wytrzymałość i trwałość diod LED?

Diody LED są wykonane z bardzo wytrzymałych materiałów i komponentów. Jak wspomniano powyżej, diody LED są wszechstronne, a ich trwałość oznacza, że ​​można je stosować w różnych obszarach działalności, aby sprostać wymaganiom różnych rodzajów przestrzeni roboczych.

Kluczowym sekretem trwałości lampy LED jest to, że nie zawiera ona żarnika, najczęściej w ogóle nie ma elementów szklanych. Wstrząs fizyczny w alternatywnych źródłach światłą, takich jak żarówki, może prowadzić do rozbicia szkła i przerwy w oświetleniu. Diody LED mogą wytrzymać znacznie większe wstrząsy podczas pracy i nie będą uszkadzane z powodu niepożądanych czynników.

Czym jest zaleta zwana efektem „bez migotania”?

Migające lampy mogą mieć poważny wpływ na zdrowie pracowników. Dla osób cierpiących na migreny i bóle głowy migotanie światła może być bolesne, ale może też wywoływać niepożądane skutki. Może to prowadzić do nadwyrężenia oczu i innych form zwyrodnienia. Wysokiej jakości oprawy LED nie migoczą i mogą faktycznie pomóc zmniejszyć bóle głowy dzięki upodobnieniu widma światła do naturalnego światła. Najlepsze efekty dają oprawy z diodami o wysokich współczynnikach oddawania barw CRI > 90. Na zamówienie firma TheusLED może też przygotować oprawy stanowiskowe z diodami typu Sunlike o CRI >97.

Bóle głowy wywołane przez środowisko pracy mogą prowadzić do przestojów i spadku produktywności. Jeśli z powodu migoczących świetlówek pracownik nie może nawet skupić wzroku na produkowanych elementach lub na ekranie monitora, oznacza to poważny problem.

Jak wspomnieliśmy powyżej, oświetlenie przemysłowe I biurowe LED jest kluczowym źródłem poprawy produktywności. Pracownicy, którzy mogą doświadczać mniejszego poziomu stresu, mniej cierpieć i bardziej koncentrować się na swoim miejscu pracy, będą osiągać lepsze wyniki. Oświetlenie przemysłowe LED to świetny sposób na dbanie o pracowników i zapewnienie, że mogą oni pracować najlepiej jak potrafią i dobrze czuć się w swoim otoczeniu.

Warto przeczytać: Czy oświetlenie przemysłowe LED jest bezpieczne dla zdrowia? 4 mity, które obalamy

Czy warto zwrócić też uwagę na estetykę?

W typowym oświetleniu przemysłowym estetyka i wzornictwo zwykle schodzą na dalszy plan. Jednak liniowe oświetlenie powinno nie tylko dobrze działać, ale także wyglądać wyjątkowo. Firmy stawiają na wrażenia, a atrakcyjne oświetlenie przemysłowe LED, to świetny sposób na zaprezentowanie miejsca pracy klientom, gościom i potencjalnym pracownikom.

Estetyczne oprawy oświetleniowe, takie jak ARTEMIS mogą być starannie wplecione w przestrzeń roboczą. Dzięki produktom dostępnym z wyjątkowej oferty TheusLED możesz uwolnić potencjał dowolnej przestrzeni, aby się wyróżnić.

Nie idź na kompromis, jeśli chodzi o osiągnięcie idealnej atmosfery i środowiska pracy, pozwól, aby niezrównana estetyka i wydajność świetlna opraw LED zdefiniowały Twój projekt.

Dlaczego nie warto iść na kompromisy, a wybrać TheusLed?

Zespół TheusLed, to zróżnicowana grupa kreatywnych projektantów i inżynierów, którzy ściśle ze sobą współpracują. Nasze wspólne pragnienie zapewnienia  nienagannej obsługi od koncepcji do dostawy napędza naszą produktywność, a nasza oferta oświetlenia otwiera cały świat nieograniczonych możliwości.

Dzięki oprawom przemysłowym LED każde miejsce pracy może zyskać na wysokiej jakości światła, niezrównanej efektywności, ciekawym wzornictwie, lepszym zdrowiu i wyższym poziomie produktywności.

Zachęcamy do wybrania oświetlenia „skoncentrowanego na człowieku” z oferty TheusLED, kontaktując się z naszym zespołem za pomocą formularza kontaktowego.

Zespół TheusLED

Udostępnij:

Zobacz pozostałe Artykuły

Zapisz się do Newsletter'a

Scroll to Top

Odbierz PORTFOLIO PRODUKTÓW zapisując się w poniższym formularzu

Po zapisaniu się, natychmiast otrzymasz dostęp do materiałów.