OŚWIETLENIE PRZEMYSŁOWE LED – JAKĄ MA PRZEWAGĘ NAD OŚWIETLENIEM TRADYCYJNYM?

Dobre oświetlenie jest jednym z najważniejszych parametrów zapewniających komfort i wygodę pracy. Do wyboru mamy wiele rozwiązań – tradycyjne źródła światła, czyli oprawy świetlówkowe, metahalogenkowe, a także nowoczesne oświetlenie wykorzystujące technologię LED. Coraz większa liczba klientów decyduje się na drugą opcję. Jaką przewagę ma oświetlenie LED nad tradycyjnym i jakie przynosi nam korzyści w przemyśle?

Oświetlenie LED ‒ oszczędność przede wszystkim

Jednym z najpowszechniejszych argumentów przemawiających za zastosowaniem oświetlenia ledowego w przemyśle jest oszczędność. Jeszcze nie tak dawno standardem było na przykład stosowanie na halach opraw świetlówkowych 2×58 W. W tej chwili taką oprawę,

Wyższy poziom bezpieczeństwa dla przemysłu

Oświetlenie LED jest nie tylko bardziej oszczędne i ekonomiczne, ale także znacznie bezpieczniejsze dla użytkownika. Oprawy metahalogenkowe podczas działania bardzo mocno się nagrzewają, co powoduje nierzadko ich pękanie. To z kolei przyczynia się do wzmożenia naszego kontaktu ze szkodliwymi dla zdrowia związkami chemicznymi

Oświetlenie LED idealne do celów technicznych

O ile przy zamianie jednej czy dwóch żarówek tradycyjnych w sypialni czy w salonie na źródła światła LED nie zauważymy aż tak ogromnego spadku zużycia energii elektrycznej, o tyle przy oświetleniu ogromnych hal produkcyjnych czy różnica będzie już mieć ogromne znaczenie. Na uwagę zasługuje również fakt, że nowoczesne diody LED mają bardzo wysoki współczynnik oddawania barw (tzw CRI lub Ra), który standardowo ma wartość powyżej 80, a w zastosowaniach specjalnych ponad 90. Diody Sunlike używane w niektórych oprawach produkowanych przez TheusLED (np. PROMETHEUS PT3) https://www.theusled.com/produkty/prometheus-oprawy-przemyslowe-led dają oświetlenie o charakterystyce widmowej zbliżonej do światła słonecznego, z CRI>98. Takie parametry umożliwiają optymalne wykorzystanie źródeł światła LED wszędzie tam, gdzie kolory mają ogromne znaczenie, np. w drukarniach czy firmach poligraficznych.

Mniejsze wymiary, mała waga oraz nowoczesny design oświetlenia LED dla przemysłu

Obok wszystkich parametrów technicznych wymienionych powyżej jako kolejny argument przemawiający za użyciem oświetlenia LED zamiast tradycyjnego uznać możemy konstrukcję opraw. Wszystkie oprawy przemysłowe produkowane przez TheusLED mają profile z aluminium, są lekkie, dzięki czemu łatwo je zamontować na istniejących szynotorach (lub szynoprzewodach). Nie obciążają stropów i konstrukcji dachu, a dzięki bardzo małej wysokości ‘oszczędzają’ miejsca paletowe w magazynach wysokiego składowania. Operatorzy wózków widłowych nie muszą obawiać się, że przy podnoszeniu ładunków uszkodzą zwisające nisko duże, ciężkie oprawy, jak to ma miejsce w przypadku metahalogenów. Przy pełnej funkcjonalności oprawy Artemis czy Prometheus pochwalić się mogą także nowoczesnym i ciekawym designem.

Podsumowując:

Nowoczesne oświetlenie LED jest zdecydowanie lepszym rozwiązaniem od oświetlenia tradycyjnego. Wpływa nie tylko na oszczędności, ale także na komfort użytkowania i pełne bezpieczeństwo użytkownika. Wybierając rozwiązania TheusLED klient otrzymuje wysoką jakość wykonania i pewność długoletniej bezproblemowej eksploatacji oświetlenia.

Udostępnij:

Zobacz pozostałe Artykuły

Zapisz się do Newsletter'a

Scroll to Top

Odbierz PORTFOLIO PRODUKTÓW zapisując się w poniższym formularzu

Po zapisaniu się, natychmiast otrzymasz dostęp do materiałów.