Skąd czerpać motywację do działania w nowym roku, który właśnie się zaczął? Oprawy przemysłowe LED, nowe rozwiązania i nasze projekty, które zachwycą świat

-Czas czytania: 5 minut-

Według teorii samostanowienia trzema motywatorami ludzkich zachowań są: autonomia – potrzeba posiadania kontroli i wyboru nad swoimi działaniami, kompetencje – potrzeba poczucia, że jest się zdolnym i skutecznym oraz pokrewieństwo – potrzeba kontaktu społecznego i interakcji z innymi. Okazuje się jednak, że coraz częściej czujemy się wypaleni i brak nam motywacji do działania. Jak to zmienić i skąd czerpać energię do pełnego życia? Oto nasze podpowiedzi z których możesz skorzystać.

Spis treści:

1. Po prostu zacznij

2. Podziel zadania na małe kroki

3. Nastaw się pozytywnie

4. Bądź konstruktywny

5. Wyznaczaj cele, które Cię ekscytują, ale też są osiągalne

6. Wyobraź sobie swoją przyszłość, jeśli się nie zmienisz

7. Zastanów się, jak daleko zaszedłeś

8. Zaangażuj się w to, co robisz na 100%

1. Po prostu zacznij

Wielu z nas nie lubi tej rady. Mimo to jest wiele powodów, dla których wszyscy słyszeliśmy to milion razy. Jednym z nich jest to, że właśnie ten punkt i podjęcie działania natychmiast może zdziałać cuda. Nie zawsze powinniśmy kierować się swoimi emocjami lub racjonalizować, dlaczego musimy coś zrobić. Możemy uporać się z tymi negatywnymi uczuciami później, we właściwym czasie. Zamiast tego warto odłożyć na bok wszystkie negatywne emocje i po prostu ZACZĄĆ.

Jak powiedział kiedyś słynny pisarz Mark Twain: „Sekret osiągnięcia sukcesu tkwi w rozpoczęciu”.

Bez względu na to, czy masz do napisania wymagający raport ze spotkania, czy musisz opracować nowe oprawy przemysłowe LED, zadzwonić do klienta z prośbą o opinię, nie myśl dużo tylko po prostu to zrób. Czym szybciej to zrobisz, tym lepiej dla Ciebie.

2. Podziel zadania na małe kroki

Czasami najprostsze rzeczy zrobione dobrze sprawdzają się najlepiej. Warto pamiętać, że nie można zrobić wszystkiego na raz. Dlatego malarz Vincent van Gogh powiedział: „Wielkie rzeczy powstają dzięki serii małych rzeczy połączonych w całość”. Oto metoda, która pomoże znaleźć motywację do wykonania zadania. Warto napisać na kartce papieru, czy w planerze co musimy zrobić konkretnego dnia. Następnie warto zapisać każdy krok, który musimy wykonać, aby tak się stało. Na koniec należy zignorować wszystko z wyjątkiem kroku, nad którym pracujemy. Kiedy już zaczniemy działać, może po prostu łatwiej będzie kontynuować kolejne zadanie.

Jeśli Twoim celem jest stworzenie nowej oprawy przemysłowej LED, to warto zacząć od takich kroków jak: omówienie potrzeb z potencjalnymi klientami, dyskusja z osobą decyzyjną, rozrysowanie wstępnego projektu, konsultacja założeń technicznych oprawy przemysłowej LED w gronie konstruktorów czyli kluczowa praca do wykonania, potem zaplanowanie kroków technicznych tak, aby oświetlenie przemysłowe, które jest kluczowym elementem projektu było zgodne z oczekiwaniami klientów i spełniało najwyższe standardy określone przez spółkę.

Przeczytaj również: Żarówki rozświetliły XX wiek; XXI wiek będzie oświetlony lampami LED – nasza firma i nasze oprawy przemysłowe LED biorą udział w tej ogromnej zmianie

3. Nastaw się pozytywnie

Uzyskanie motywacji jest prawie niemożliwe, jeśli spojrzymy na sytuację z negatywnego punktu widzenia. Z drugiej strony pozytywne nastawienie może dodawać energii i pomóc się zmotywować. Warto się więc zatrzymać i zadać sobie pytanie: „Co jest dobrego w tej sytuacji?”.

Jak powiedziała autorka Catherine Pulsifer: „Jeśli mamy nastawienie, że to będzie wspaniały dzień, zazwyczaj tak jest”.

Jeśli projektujesz oświetlenie przemysłowe, pracujesz w firmie, która się rozwija, a za oknem do tego świeci słońce, to z całą pewnością te czynniki mogą wpłynąć pozytywnie na Twoje nastawienie do zadania.

4. Bądź konstruktywny

Błędy są doskonałą okazją do nauki i doskonalenia swoich umiejętności. Kiedy popełnimy taki błąd, warto zadać sobie pytanie: „Dlaczego popełniłem ten błąd? Jak mogę uniknąć powtórzenia tego samego błędu w przyszłości?”. Jeśli to zrobimy i będziemy postępować zgodnie z tym, czego się nauczyliśmy, zamienimy błędy w możliwości.

Przedsiębiorca Arianna Huffington powiedziała: „Musimy zaakceptować fakt, że nie zawsze podejmiemy właściwe decyzje, że czasami coś po królewsku schrzanimy – rozumiejąc, że porażka nie jest przeciwieństwem sukcesu, jest częścią sukcesu”.

Dlatego jeśli projektujesz oprawy przemysłowe LED i podczas testów okazało się, że jednak coś nie działa, to zamiast obarczać się winą, warto każdą taką sytuację potraktować jako możliwość rozwoju, nauki i stworzenia jeszcze lepszej oprawy przemysłowej LED, która będzie dłużej i lepiej służyć innym.

5. Wyznaczaj cele, które Cię ekscytują, ale też są osiągalne

Jeśli mamy cel, który wydaje się zbyt duży lub nieosiągalny, to może sprawić, że poczujemy się obciążeni niepokojem i strachem. To niezawodny sposób na utratę motywacji. Na razie warto odstawić cele, które nas paraliżują bez względu na to, czy są to cele prywatne czy zawodowe. Zamiast tego warto wybierać cele na tyle ekscytujące, które pomogą nabrać motywacji. Jak powiedział polityk Theodore Roosevelt: „Trzymaj oczy skierowane na gwiazdy i stopy na ziemi”.

Przeczytaj również: Od zadziwiającej jasności lampki rowerowej po wyrafinowane oświetlenie wymagane w Kaplicy Sykstyńskiej. Historia LED – oświetlenie przemysłowe i jego rewolucja, w której nasza firma bierze udział

6. Wyobraź sobie swoją przyszłość, jeśli się nie zmienisz

Dzięki tej wskazówce łatwiej będzie się zmotywować każdemu z nas. Oto cytat motywacyjny, który pomoże działać: „Możesz doświadczyć bólu dyscypliny lub bólu żalu. Wybór należy do ciebie.”

Oprawy przemysłowe LED, to jest to czym się zajmujemy od lat. Stawiamy sobie wysokie cele i oczekiwania, które mają spełnić najwyższe standardy. Gdyby dyscyplina nie towarzyszyła nam każdego dnia, to zapewne nie mielibyśmy takich osiągnięć i listy wspaniałych produktów, które stworzył nasz zespół konstruktorów i specjalistów. Oświetlenie przemysłowe spełniające najwyższe wymagania to ogrom pracy, którą należy włożyć w pomysł, innowacyjność, technologię i jakość. Bez dyscypliny, którą musi wyrabiać w sobie każdy z nas, nie doszlibyśmy tak daleko.

7. Zastanów się, jak daleko zaszedłeś

Jak często robimy sobie krótką przerwę, aby zastanowić się, jak daleko już zaszliśmy? Warto poświęcić kilka minut, aby przypomnieć sobie swoje sukcesy, niezależnie od tego, jak małe są – przeżyjmy je ponownie i wczujmy się w nie. Warto robić to często, aby pomóc sobie samemu w rozwoju osobistym i odnajdywaniu motywacji do działania każdego dnia.

My, gdy zaglądamy na listę naszych produktów, na której oprawy przemysłowe LED są od początku naszym największym wyzwaniem, ale też dumą, to możemy przyznać, że udało nam się wykonać kawał dobrej roboty. Wiele jeszcze przed nami, ale ta lista naszych lamp, które świecą w setkach miejsc nie tylko w Polsce, ale też w innych krajach w Europie sprawia, że czujemy się dumni i zmotywowani do dalszej pracy, projektów i działania.

Przeczytaj także: Czy oświetlenie uliczne zmniejsza przestępczość? Oświetlenie przemysłowe i uliczne LED, jego zalety i wady

8. Zaangażuj się w to, co robisz na 100%

Pamiętajmy, że nie ma nic za darmo. Kiedy czegoś chcemy, to musimy dać coś w zamian – niezależnie od tego, czy jest to czas, wysiłek, ciężka praca czy dyskomfort emocjonalny. To dotyczy nie tylko naszego życia prywatnego, ale też zawodowego. Warto poświęcić się temu, co robimy tak na 100%, bo skoro już poświęcamy czas na wykonanie choćby nowej lampy, która będzie oświetlać parking, halę magazynową czy drogę, to przecież chcemy, aby była doskonała. Zawsze możemy wykorzystać czas na 100% albo prawie w pełni. Jeśli coś robimy prawie dobrze, to taki sam będzie tego efekt.

Nasze oprawy przemysłowe LED tworzymy angażując się na 100%, nie pozwalamy sobie na „prawie dobry” produkt. Ma być perfekcyjnie albo wcale. Być może dlatego zbieramy tak dobre opinie od naszych klientów, za które serdecznie dziękujemy. 

Zespół TheusLed – Specjaliści od światła

Udostępnij:

Zobacz pozostałe Artykuły

Zapisz się do Newsletter'a

Scroll to Top

Odbierz PORTFOLIO PRODUKTÓW zapisując się w poniższym formularzu

Po zapisaniu się, natychmiast otrzymasz dostęp do materiałów.