ŚRODOWISKA PRZEMYSŁOWE O PODWYŻSZONYM RYGORZE SANITARNYM – JAKIE OŚWIETLENIE WYBRAĆ?

Wiele środowisk przemysłowych wymaga w kwestii oświetlenia rozwiązań specjalnych. Takimi są hale produkcyjne zakładów spożywczych. Zasady doboru właściwego źródła oświetlenia w środowiskach objętych podwyższonym rygorem sanitarnym ujęte są bardzo często w procedurach systemu HACCP. Jakie oświetlenie w takich miejscach sprawdzi się najlepiej?

Lampy przemysłowe LED Selene

Lampy przemysłowe LED, które mogą znaleźć swoje zastosowanie w warunkach podwyższonego rygoru sanitarnego, muszą posiadać szereg cech, podnoszących ich sterylność. Wymogi te w zupełności spełniają oprawy Selene. Cechują się one najwyższą klasą szczelności na poziomie IP67, z możliwością wyboru opcji IP69K. Lampy posiadają atest PZH, dzięki czemu z powodzeniem mogą być stosowane w branży spożywczej. Brak powierzchni płaskich, na których mógłby zbierać się kurz, spełnia wymogi HACCP.

Hermetyczna obudowa w postaci rury o średnicy 50 mm może być wykonana z PMMA lub poliwęglanu. Brak elementów szklanych podnosi poziom bezpieczeństwa podczas użytkowania, a mleczna przesłona wewnętrzna minimalizuje efekt olśnienia. Modelem lampy przemysłowej do użycia w specjalnych warunkach jest Selene SL2, cechująca się niezwykłą efektywnością i długim czasem eksploatacji. Możliwy jest wybór opraw w wersjach z zasilaczami ze sterowaniem, a dzięki pracy w systemie oświetlenia z czujkami ruchu i czujnikami natężenia oświetlenia, oszczędności energii mogą sięgać nawet 90%.

Inne oprawy przemysłowe z atestami PZH

Dla zakładów branży spożywczej czy farmaceutycznej, gdzie nie są wymagane najwyższe stopnie szczelności opraw, możemy polecić także inne lampy z atestami PZH. Oprócz lamp marki Selene, na uwagę zasługują także zaawansowane oprawy Prometheus, a także rozwiązania Artemis. Klosze wykonane z PMMA doskonale ograniczają efekt olśnienia, a możliwość sterowania zapewnia wygodę i funkcjonalność. Lampy Artemis posiadają profile wykonane z anodowanego aluminium. Mogą być montowane zarówno na uchwytach, jak i na linkach. Wszystkie modele lamp Artemis mogą być w prosty sposób podpięte do instalacji liniowej. Standardowa wersja – Artemis AT2 doskonale sprawdzi się wszędzie tam, gdzie oczekiwana jest sterylność. Oprócz wersji standardowej, dostępna jest także wersja Artemis AS2 do mocowania do szynoprzewodów. Do większych powierzchni doskonale sprawdzą się linie świetlne Arteline, cechujące się wysoką równomiernością rozkładu natężenia oświetlenia.

Instalacje oświetleniowe zgodne z normami sanitarnymi od Theusled

Wybierając oprawy przemysłowe, należy zwrócić baczną uwagę na posiadane atesty i certyfikaty. To ważne, bo środowiska o podwyższonych rygorze sanitarnym podlegają ścisłym zasadom, również pod kątem doboru oświetlenia. Zarówno lampy przemysłowe Selene, jak i instalacje oświetleniowe Artemis posiadają wszelkie konieczne atesty, potwierdzające ich jakość.  Co więcej, lampy LED nie generują efektu stroboskopowego, a strumień ich światła jest równomierny i stały, co pozwala na mniejsze zmęczenie oczu podczas pracy. Wejdź na naszą stronę (https://www.theusled.com/kontakt) i skontaktuj się z naszymi specjalistami, którzy udzielą wszelkich potrzebnych informacji.

Udostępnij:

Zobacz pozostałe Artykuły

Zapisz się do Newsletter'a

Scroll to Top

Odbierz PORTFOLIO PRODUKTÓW zapisując się w poniższym formularzu

Po zapisaniu się, natychmiast otrzymasz dostęp do materiałów.