Oświetlenie przemysłowe LED dla supermarketów i sklepów spożywczych – jakie ma zalety?

-Czas czytania: 5 minut-

We współczesnym świecie praktycznie nie ma dziedziny, która nie korzystałaby z oświetlenia LED.

Od ulic po biura, uczelnie, służbę zdrowia, domy, sklepy spożywcze i supermarkety oraz magazyny wysokiego składowania – powszechnie stosowanym rozwiązaniem oświetleniowym są oprawy przemysłowe LED. Te oprawy oświetleniowe możemy zobaczyć niemal wszędzie wokół nas ze względu na ich niezrównane cechy i zalety. Jasne i czyste oświetlenie jest wymagane wszędzie, w tym w sklepach osiedlowych, supermarketach i sklepach spożywczych, aby poprawić widoczność i poprawić wyniki finansowe.

Lepsze oświetlenie w sklepach spożywczych poprawia ogólne wrażenia klientów. Zachęca ich to do dokonywania rutynowych i impulsywnych zakupów. Oprócz trzech uniwersalnych powodów stosowania diod LED: redukcji kosztów utrzymania, lepszej wydajności oświetlenia i efektywności energetycznej, istnieje wiele innych czynników, ze względu na które powinniśmy stosować oprawy przemysłowe LED w supermarketach i sklepach spożywczych. Przyjrzymy się zatem innym zaletom oświetlenia LED w sklepach spożywczych oraz wyjaśnijmy czym jest projekt oświetlenia dla supermarketów.

Spis treści:

Na czym polega projekt oświetlenia dla supermarketów?

W wielu firmach oświetlenie ma decydujące znaczenie dla powodzenia strategii korporacyjnych. Dlatego nie należy go przeprowadzać w sposób amatorski i nieprofesjonalny. Idealnym rozwiązaniem jest posiadanie określonego procesu planowania prowadzonego i realizowanego przez usługodawców i dostawców z dużym doświadczeniem w oświetleniu przemysłowym i komercyjnym. Projekt oświetlenia pozwala Twojej firmie zaplanować strategię oświetleniową na różnych poziomach:

Strategiczny – to cały proces, który pozwala dostrzec korzyści, jakie oświetlenie może przynieść Twoim celom korporacyjnym i ustalić, jakie są Twoje cele w ramach konkretnego projektu;

Taktyczne – pozwala na ustalenie wytycznych i działań zapewniających powodzenie Twoich celów. Zatem obejmuje wybór doskonałych materiałów, części i dostawców;

Operacyjne – projekt gwarantuje także m.in. prawidłowe dobranie opraw oświetleniowych, zgodność ze standardami technicznymi, kompensację odbić i cieni. Dzięki temu oświetlenie przestaje być tylko kolejnym detalem konstrukcyjnym, a staje się strategią komercyjną.

Przeczytaj również: Jak oświetlenie wpływa na sprzedaż w handlu detalicznym? Oprawy przemysłowe LED i ich znaczenie

Oprawy przemysłowe LED pomagają pokazać prawdziwe kolory żywności

Oprawy przemysłowe LED, to jedna z najlepszych opcji oświetlenia supermarketów, ponieważ pomagają pokazać prawdziwe kolory żywności. Lampy te charakteryzują się najlepszym współczynnikiem oddawania barw (CRI), czyli miarą wyglądu kolorów pod źródłem światła. Wskaźnik CRI mierzony jest w przedziale 0-100. Idealna liczba 100 oznacza, że kolory pod źródłem światła wyglądają tak samo, jak w naturalnym świetle słonecznym. Oświetlenie o wysokim CRI jest cenne w biurach, domach, sklepach spożywczych itp., ponieważ może przekształcić obszar, podkreślając szczegóły projektu i zapewniając naturalny ogólny wygląd.

Cel stosowania tych lamp w sklepach spożywczych jest taki sam jak w sklepach detalicznych. Tak jak pokazuje rzeczywiste kolory tkaniny, tak i oprawy przemysłowe LED w sklepach spożywczych i supermarketach sprawiają, że żywność wygląda atrakcyjniej. W słabym oświetleniu fluorescencyjnym żywność wydaje się mniej atrakcyjna i ciemniejsza w porównaniu do produktów oświetlonych diodami LED. Zainstalowanie tych świateł również zwiększa sprzedaż, ponieważ im lepiej wygląda jedzenie, tym większa jest sprzedaż.

Oprawy przemysłowe LED są idealne również dla innych sklepów i produktów

Tak jak oświetlenie przemysłowe LED w sklepach detalicznych zapobiega blaknięciu ubrań, jednocześnie wydobywając ich najwierniejsze kolory, tak oświetlenie przemysłowe LED w sklepach spożywczych sprawia, że jedzenie wydaje się bardziej apetyczne. W słabym oświetleniu fluorescencyjnym mięso i produkty spożywcze wyglądają ciemniej i mniej atrakcyjnie w porównaniu z żywnością oświetloną diodami LED. Choć może się to wydawać powierzchownym i niepotrzebnym powodem instalowania oświetlenia przemysłowego LED, im lepiej wygląda żywność, tym więcej jej sprzedajesz! Jednak oprawy przemysłowe LED odgrywają większą rolę niż tylko nadanie mięsu i produktom świeżego wyglądu. Pomagają im także zachować świeżość!

Przeczytaj również: Dlaczego supermarkety powinny inwestować w oświetlenie LED? – Nasze oprawy przemysłowe LED i ich hiper wydajność

Oprawy przemysłowe LED i ich źródło światła zabija bakterie

Głównym priorytetem supermarketów oraz sklepów spożywczych jest sprzedaż czystych i dobrze odkażonych produktów. Instalowanie diod LED wyposażonych w technologię UV-C to najwygodniejszy sposób zabijania bakterii i wirusów. Taka oprawa może być najlepszą opcją dla miejsc takich jak supermarkety i sklepy spożywcze, ponieważ jest wysoce skuteczna, a także ma właściwości antybakteryjne. Może zabić do 99,9% bakterii i wirusów znajdujących się na powierzchniach i w powietrzu. Musimy jednak upewnić się, że lampy UV-C są używane w kontrolowanym środowisku, w którym nie ma interakcji z człowiekiem. Udowodniono, że światła LED o niebieskim spektrum najlepiej zabijają patogeny w warunkach kwaśnych i niższych temperaturach.

Oprawy przemysłowe LED służą przechowywaniu żywności

Większość apetycznych potraw, takich jak lody, pizza, gotowe obiady, lody na patyku, znajdziemy na mrożonych ładowniach. Jasne światła na skrzynkach działają jak reflektor dla tych produktów spożywczych, ale czasami możemy zauważyć, że oprawy migoczą lub wyłączają się. Dzieje się tak, ponieważ konwencjonalne oświetlenie fluorescencyjne nie działa dobrze w niskich temperaturach. Chociaż oprawy przemysłowe LED działają lepiej nawet w niższych temperaturach, emitują mniej ciepła w porównaniu do tradycyjnych rozwiązań oświetleniowych, co oznacza, że chłodziarki, czy zamrażarki łatwo się schładzają i utrzymują wymaganą temperaturę przez długi czas.

Przeczytaj również: Instalacja i konserwacja zintegrowanego oświetlenia przemysłowego LED i systemów bezpieczeństwa – jak to wygląda w praktyce?

Oprawy przemysłowe LED są idealne do większości wnętrz

Oprawy przemysłowe LED, to bardzo chętnie wybierana opcja oświetlenia w sklepach spożywczych i supermarketach. Oprawy wysokiego składowania montowane na sufitach doskonale sprawdzają się w takich sklepach, ponieważ pozwalają zaoszczędzić od 40 do 60% kosztów energii elektrycznej i zapewniają klientom maksymalną widoczność. Co więcej, modernizacja systemu oświetlenia poprzez zainstalowanie oświetlenia z czujnikiem ruchu pozwoli zaoszczędzić zarówno koszty, jak i energię, ponieważ włącza się i wyłącza wraz z ruchem pieszym.

Oprawy przemysłowe LED i zalety, które odkrywają supermarkety

– Oprawy przemysłowe LED zmniejszają zużycie energii. Koszty oświetlenia są głównym obciążeniem sklepów detalicznych. Zastąpienie żarówek metalohalogenkowych, CFL i halogenowych oprawami LED może obniżyć rachunki za prąd o 50-80%.

– Oprawy przemysłowe LED mogą działać przez ponad 100 000 godzin. W supermarkecie otwartym 24 godziny na dobę Oprawy przemysłowe LED mogą świecić przez ponad 10 lat. Ta trwałość oznacza niższe koszty konserwacji i ograniczenie konieczności wymiany opraw.

– Oprawy przemysłowe LED nie emitują szkodliwego światła. Tradycyjne żarówki mogą zepsuć świeżą żywność pod wpływem światła podczerwonego lub ultrafioletowego. Oprawy przemysłowe LED nie emitują żadnego z nich. Pomagają zachować świeżość żywności.

– Oprawy przemysłowe LED nie zawierają ołowiu ani rtęci.

– Oprawy przemysłowe LED są dobre dla środowiska. Efektywność energetyczna opraw LED zmniejsza również emisję CO2 i poprawia ślad węglowy supermarketu.

Powyższe punkty stanowią mocne argumenty przemawiające za oprawami przemysłowymi LED. Z pewnością są na tyle przekonujące, że przekonały supermarkety na całym świecie o zaletach opraw przemysłowych LED.

Skontaktuj się z naszymi specjalistami i zmień swoje oświetlenie na LED.

TheusLed – specjaliści od światła

Udostępnij:

Zobacz pozostałe Artykuły

Zapisz się do Newsletter'a

Scroll to Top

Odbierz PORTFOLIO PRODUKTÓW zapisując się w poniższym formularzu

Po zapisaniu się, natychmiast otrzymasz dostęp do materiałów.