ŚWIETLÓWKI? – ŻEGNAMY BEZ ŻALU…

Tak, były tanie w zakupie. Zarówno same oprawy, jak i źródła światła, popularnie nazywane świetlówkami.

Poza tym – same wady: efektywność świetlna, jak na dzisiejsze czasy – marna, praktycznie nie dają się stosować w systemach automatyki, co w efekcie powoduje bardzo wysokie koszty eksploatacji. Zawodne, awaryjne, o niskiej żywotności – utrapienie służb utrzymania ruchu.

Migoczące albo ‘pływające’ światło o nieprzyjemnej barwie – pracownicy skarżący się na bóle głowy. No i oczywiście – tykające mini bomby ekologiczne, problematyczne w utylizacji (szkło, opary rtęci).

Jednak wciąż w wielu zakładach przemysłowych, magazynach, biurach są obecne i szpetne. Często – z przyzwyczajenia, braku informacji o zamiennikach, możliwościach samospłacających się modernizacji oświetlania, polegającej na wymianie świetlówek na energooszczędne systemy LED z automatyką.

Jednak ostatecznie się żegnamy ze świetlówkami!

W 2023 roku z rynku europejskiego zostaną wycofane świetlówki T5 i T8 oraz świetlówki kompaktowe (CFL). Jest to zgodne z dyrektywami Ecodesign i RoHS.

Świetlówki T8 zawierają szkodliwe ilości rtęci, są energochłonne i dlatego nie spełniają kryteriów ekologicznego budownictwa. Przy rosnących kosztach energii oraz dążeniu firm do osiągania celów zrównoważonego rozwoju i zwiększania wydajności energetycznej (audyty efektywności energetycznej), wymogi wycofania świetlówek sprawiają, że nigdy nie było lepszego momentu na przejście na oświetlenie LED.

W ofercie firmy TheusLED jest wiele rozwiązań, które w bardzo prosty sposób mogą stanowić podstawę modernizacji starego oświetlenia świetlówkowego. W sytuacjach, gdy Inwestorowi zależy na czasie, a instalacja elektryczna jest w dobrym stanie, możliwa jest wymiana opraw w systemie 1:1. Zamiennikiem typowych opraw 2×58 W mogą być oprawy z serii ARTEMIS o mocach 54 W. Jeżeli konieczna jest zamiana opraw hermetycznych, możemy zaproponować oprawy SELENE, także o mocy 54 W. Dla innych układów opraw świetlówkowych istnieją różne warianty energooszczędnych lamp LED, wszystkie z nich mają możliwość współpracy z czujkami ruchu i czujnikami natężenia oświetlenia. 

Aby dowiedzieć się więcej, skontaktuj się ze specjalistami firmy TheusLED bezpośrednio lub poprzez formularz kontaktowy na stronie https://www.theusled.com/kontakt/ . Nasi eksperci chętnie wybiorą razem z Tobą najlepsze rozwiązania i pożegnamy ostatecznie świetlówki.

Udostępnij:

Zobacz pozostałe Artykuły

Zapisz się do Newsletter'a

Scroll to Top

Odbierz PORTFOLIO PRODUKTÓW zapisując się w poniższym formularzu

Po zapisaniu się, natychmiast otrzymasz dostęp do materiałów.