Jakie oświetlenie do biura wybrać?

Jakie oświetlenie wybrać do biura

Oświetlenie biura jest niezwykle istotne dla efektywności pracowników, jak i dla ich dobrego samopoczucia. W odpowiednich warunkach znacznie łatwiej jest osiągnąć dobre efekty pracy. Jakie oświetlenie wybrać do biura, by spełniało swoje zadanie?


Cechy dobrego oświetlenia biura

Aby prawidłowo oświetlić biuro, konieczne jest zwrócenie uwagi na kilka ważnych kwestii. Po pierwsze, oświetlenie do pracy musi być równomierne. Co to oznacza w praktyce? Niedopuszczalne jest migotanie światła, przyciemnianie się i rozjaśnianie, czy oświetlanie niektórych stref biura bardziej niż inne. Powoduje to szybkie zmęczenie oczu, bóle głowy i ogólny dyskomfort. Nie bez znaczenia pozostaje także kwestia temperatury barwowej światła. Zbyt ciepłe światło dekoncentruje, zbyt zimne natomiast wywołuje uciążliwe bóle głowy. Zalecana temperatura barwowa oświetlenia biurowego to 4000 K.

Przedstawiamy wybrane z oferty TheusLED oprawy, które świetnie sprawdziły się u naszych Klientów

Oprawa Downlight LED
Oprawa Downlight LED to nowoczesne rozwiązanie wprost idealne do biur z podwieszanym sufitem. Antyolśnieniowa powierzchnia zapewnia komfort dla oczu, wyeliminowane są też nieprzyjemne efekty migotania. Dzięki niskiemu profilowi oprawa nadaje się do zamontowania na każdym podwieszanym suficie. Zaletą oprawy Downlight jest bardzo niski pobór energii elektrycznej przy zachowaniu wysokiej wydajności. Temperatura barwowa na poziomie 4000K jest optymalna dla efektywnej pracy.

Panele LED 35 – 40W 
Panele ledowe idealnie nadają się do biur z kasetonowymi sufitami. Stanowią zamiennik opraw rastrowych, są łatwe i szybkie w montażu. Cechą paneli ledowych jest niski poziom olśnienia, co przekłada się bezpośrednio na komfort pracy. Światło jest równomierne, niezauważalny jest efekt migotania, który szybko męczy oczy. Panele ledowe dają szerokie możliwości, oprócz montażu w sufitach kasetonowych mogą być montowane natynkowo bądź podwieszone na stalowych linkach.

Linia świetlna  LED Arteline 
Linia świetlna to kolejne świetne rozwiązanie do biur. Główną zaletą jest oszczędność osiągająca nawet 70% kosztów energii elektrycznej. Wysoka wydajność diod gwarantuje idealny stopień oświetlenia, a temperatura barwowa 4000 K jest najbardziej komfortowa do pracy. Linie świetlne są bardzo estetyczne, mogą być ze sobą połączone, a montaż jest prosty i szybki. Linia świetlna LED Arteline to polski produkt opracowany przez konstruktorów TheusLED z 5-letnią gwarancją. Tym, co przemawia za wyborem linii świetlnej, jest brak nieprzyjemnego efektu stroboskopowego oraz wysoka wydajność połączona z niskimi kosztami eksploatacji.

Podsumowując
Wybór odpowiedniego oświetlenia do biura nie jest łatwy, ale bardzo istotny dla efektywności i komfortu pracowników. Właściwe oświetlenie znacząco ułatwia codzienną, wielogodzinną pracę przy biurku bez bólu głowy i zmęczenia oczu, co z kolei przekłada się na poziom motywacji i koncentracji pracowników.

Udostępnij:

Zobacz pozostałe Artykuły

Zapisz się do Newsletter'a

Scroll to Top

Odbierz PORTFOLIO PRODUKTÓW zapisując się w poniższym formularzu

Po zapisaniu się, natychmiast otrzymasz dostęp do materiałów.