Lampy dezynfekcyjne – gdzie sprawdzą się najlepiej?

Czyste powietrze to gwarancja zdrowia. Obecnie wyjątkowo ważne jest oczyszczanie i dezynfekowanie pomieszczeń i wszelkich powierzchni. Służą do tego lampy dezynfekcyjne dostępne w ofercie Theusled. Co warto o nich wiedzieć?

Lampy dezynfekcyjne – podział

Lampy dezynfekcyjne występują w dwóch rodzajach. Pierwszym z nich są lampy dezynfekcyjne bezpośredniego działania. Służą one do dezynfekcji powierzchni, a stosowane są tylko wtedy, gdy w pomieszczeniu nie przebywają ludzie ani zwierzęta. Czas dezynfekcji przy użyciu takiej lampy wynosi minimum 2h. Dezynfekcja tego rodzaju, dzięki wykorzystywaniu światła ultrafioletowego, usuwa wirusy, bakterie i grzyby ze wszystkich powierzchni. Warto jednak podkreślić, że promieniowanie UV-C jest niebezpieczne dla człowieka, bo może powodować oparzenia skóry, a nawet uszkodzenia wzroku. Takie lampy stosuje się więc w przemyśle w czasie, gdy w dezynfekowanym pomieszczeniu nie przebywają ludzie. 

Drugim rodzajem lamp dezynfekcyjnych są lampy przepływowe, służące do dezynfekcji powierzchni. Mogą one pracować w obecności ludzi i zwierząt dzięki zamknięciu promienników UV-C w komorze. Proces dezynfekcji przy użyciu takiej lampy następuje poprzez oczyszczanie powietrza w wymuszonym przepływie powietrza przez komorę. Cyrkulacja powietrza jest stymulowana, a przechodzące przez komorę powietrze jest naświetlone i oczyszczone, po czym wraca do otoczenia. Lampa  dezynfekująca przepływowa jest bezpieczna dla ludzi i zwierząt, może pracować w trakcie przebywania osób w dezynfekowanym pomieszczeniu. 

Lampy dezynfekcyjne – kiedy i gdzie są stosowane?

Lampy dezynfekcyjne stosowane są w wielu firmach, szkołach, urzędach czy hotelach i restauracjach. Szczególnie teraz, w okresie pandemii COVID-19 lampy te cieszą się ogromnym zainteresowaniem klientów. Dzięki ich działaniu możliwe jest skuteczne oczyszczanie powietrza, zachowanie wszelkich norm narzuconych przez reżim sanitarny. Regularna dezynfekcja pomieszczeń pozwala na zachowanie wszelkich środków ostrożności. Lampy dezynfekcyjne do zastosowań w przemyśle wymagają zapewnienia dużo wyższych wydajności wentylatorów. Przy dobraniu odpowiednio cichych i wydajnych wentylatorów takie większe lampy mogą być z powodzeniemstosowane nie tylko w szpitalach czy gabinetach lekarskich, ale także w miejscach użyteczności publicznej, w hotelach czy biurach. Ich zastosowanie jest coraz szersze. 

Oświetlenie przemysłowe Theusled i lampy do dezynfekcji

Podstawową ofertą firmy TheusLED jest oświetlenie przemysłowe, natomiast od maja 2020 r do oferty zostały włączone lampy dezynfekcyjne najwyższej jakości. Na uwagę zasługują lampy Metis UV, opracowane przez biuro konstrukcyjne TheusLED, gwarantujące pełną skuteczność. Lampy Metis UV występują zarówno w wersji wymagającej stałego montażu na ścianie, jak i w wersji mobilnej, zamontowanej na wózku z kółkami. Dzięki technologii przepływowej, stosowanie lampy jest w pełni bezpieczne dla człowieka. Promiennik UV-C zamknięty jest w komorze, dzięki czemu nie ma możliwości styczności ze skórą. Dwie wersje, różniące się wielkością i wydajnością dają możliwość dopasowania lampy do konkretnych potrzeb klienta.

Jeśli masz więcej pytań, nasi specjaliści chętnie na nie odpowiedzą, pomogą w doborze odpowiedniej lampy do dezynfekcji do Twojej firmy. Zachowaj wszelkie środki ostrożności i chroń siebie i swoich pracowników! Zapraszamy do zapoznania się z ofertą. 

Udostępnij:

Zobacz pozostałe Artykuły

Zapisz się do Newsletter'a

Scroll to Top

Odbierz PORTFOLIO PRODUKTÓW zapisując się w poniższym formularzu

Po zapisaniu się, natychmiast otrzymasz dostęp do materiałów.