THESEUS TS1 – NOWE OPRAWY PRZEMYSŁOWE O NISKICH WSPÓŁCZYNNIKACH OLŚNIENIA UGR

Współczynnik olśnienia UGR

Olśnienie to nieprzyjemne wrażenie dyskomfortu, spowodowane niekontrolowaną i nadmierną jaskrawością w polu widzenia. To jeden z podstawowych parametrów charakteryzujących otoczenie świetlne. UGR to ujednolicony wskaźnik, który informuje o tym, jak bardzo światło jest jaskrawe i nieprzyjemne dla naszych oczu.. Zbyt wysoki wskaźnik UGR może powodować oślepienie oraz drażnienie wzroku.

Oprawy przemysłowe LED z niskimi współczynnikami UGR

Najbardziej korzystne dla naszego wzroku światło ma współczynnik olśnienia rzędu UGR 10-15. W zastosowaniach przemysłowych z uwagi na optymalizację kosztów instalacji oświetleniowych stosowane są oprawy o wyższych współczynnikach.  

Oferowane przez TheusLED oprawy oświetleniowe cechują się niskimi lub średnimi współczynnikami olśnienia, dzięki czemu są bezpieczne i komfortowe. W standardowych projektach oświetlenia przemysłowego, w których oprawy są zawieszana bardzo wysoko współczynniki UGR nie są zwykle traktowane jako podstawowe kryterium wyboru opraw. Są jednak instalacje, w których współczynnik olśnienia musi spełniać bardzo ostre wymagania Inwestora.

Specjalnie pod kątem tego typu zastosowań została opracowana rodzina opraw przemysłowych THESEUS TS1.

THESEUS TS1 – charakterystyka opraw

Wydajne i nowoczesne oprawy THESEUS, to lampy charakteryzujące się wyjątkowo niskimi współczynnikami UGR (nawet poniżej 16), uzyskanymi dzięki specjalistycznym układom optycznym. 

Występują w wielu wersjach, różniących się długością/mocą zasilaczy (od 55 W do 150 W). Wysoka sprawność (rzędu 170 lm/W) i długi czas eksploatacji powodują, że jest to bardzo dobre rozwiązanie dla Klientów oczekujących bardzo dużych oszczędności w zużyciu energii elektrycznej. Oferowane są opcje ze sterowaniem, łatwy montaż przy użyciu szybkozłączek i wysoka klasa szczelności IP65.

Zastosowania opraw THESEUS TS1

Linia opraw THESEUS TS1 została zaprojektowana do oświetlania hal produkcyjnych, magazynów i warsztatów. Proponujemy je wszędzie tam, gdzie w projektach oświetleniowych krytyczne jest zachowania niskich współczynników olśnienia UGR (nawet poniżej 16).

Naszym klientom oferujemy instalacje pilotażowe – pracownicy mają okazję sprawdzić, w jaki sposób zamontowane oprawy wpływają na warunki pracy.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej, zapraszamy do kontaktu poprzez formularz kontaktowy na stronie www.theusled.com. Eksperci firmy TheusLED chętnie zaprezentują Ci korzyści, jakie płyną z wyboru opraw przemysłowych THESEUS, pomogą też w doborze najbardziej optymalnych rozwiązań.

Udostępnij:

Zobacz pozostałe Artykuły

Zapisz się do Newsletter'a

Scroll to Top

Odbierz PORTFOLIO PRODUKTÓW zapisując się w poniższym formularzu

Po zapisaniu się, natychmiast otrzymasz dostęp do materiałów.