Układy optyczne w oprawach przemysłowych LED

Układy optyczne opraw przemysłowych

Systemy optyczne opraw przemysłowych LED dzielą się zasadniczo na trzy podstawowe rodzaje. Pierwszy z nich to system ze zintegrowanymi soczewkami. Takie układy optyczne opraw przemysłowych charakteryzują się konkretnymi, ustalonymi kątami wiązki światła. Drugim rodzajem układów optycznych LED są systemy składające się z soczewek, dyfuzorów lub odbłyśników. Układy te w bardziej zaawansowanych konstrukcjach można łączyć. Takie rozwiązanie wykorzystywane jest do konkretnych zastosowań, w tym przede wszystkim do wykorzystania w oświetleniu przemysłowym LED.

Układy optyczne w oprawach LED

Jedną z najbardziej popularnych rodzin opraw przemysłowych LED są oprawy Prometheus. Ich główną zaletą jest fakt, że układy optyczne w postaci soczewek liniowych tych lamp występują w różnych kombinacjach, dzięki czemu mogą być zastosowane zgodnie z indywidualnymi potrzebami. Co ciekawe, w jednej oprawie może być zastosowanych nawet kilka różnych układów optycznych.

Kolejną rodziną opraw oświetlenia przemysłowego LED jest SELENE. Są to oprawy przeznaczone do najbardziej wymagających warunków. Dzięki możliwości zastosowania różnych soczewek liniowych montowanych na profilu wewnątrz szczelnej obudowy lampy, oprawy mogą być stosowane do oświetlania magazynów, korytarzy czy hal produkcyjnych. Jeśli oprawa ma być zamontowana na mniejszej wysokości, warto zastosować mleczną przesłonę, by ograniczyć nieprzyjemny efekt olśnienia.

Projekty oświetlenia przemysłowego

Odpowiednie oświetlenie jest jedną z najważniejszych kwestii prawidłowego i efektownego działania każdej hali produkcyjnej czy magazynu. Dobre oświetlenie wpływa nie tylko na efektywność pracy, ale także na bezpieczeństwo pracowników. Na uwagę zasługują oprawy z diodami typu SUNLIKE, które dzięki rozkładowi widma podobnemu do spektrum naturalnego światła słonecznego, nadają się idealnie do zastosowania wszędzie tam, gdzie zależy Ci na maksymalnie naturalnym oświetleniu, np. w działach kontroli jakości. Jeżeli nie wiesz, jakie oświetlenie wybrać, zwróć się po pomoc do specjalistów Theusled, wykonujących profesjonalne projekty oświetlenia przemysłowego. Każdy projekt wykonywany jest indywidualnie, a oprawy dobiera się tak, by były one efektywne, a jednocześnie ekonomiczne. Zamiast eksperymentować na własną rękę, znacznie bezpieczniej jest powierzyć to trudne zadanie profesjonalistom.

Oprawy przemysłowe LED

Oprawy przemysłowe LED występują w różnych wersjach, różniących się między sobą przede wszystkim parametrami technicznymi. W ofercie firmy TheusLED znajdziesz oprawy przemysłowe LED, które z powodzeniem mogą być stosowane w halach produkcyjnych, w magazynach, a także jako główne oświetlenie miejsc pracy, również tych o podwyższonych wymaganiach. Oprawy LED nie powodują efektu olśnienia, nie męczą oczu, są wydajne i ekonomiczne, dzięki czemu oszczędności są naprawdę spore. Jeśli szukasz oświetlenia przemysłowego, skontaktuj się z naszymi specjalistami, którzy chętnie zajmą się stworzeniem idealnego projektu oświetleniowego.

Udostępnij:

Zobacz pozostałe Artykuły

Zapisz się do Newsletter'a

Scroll to Top

Odbierz PORTFOLIO PRODUKTÓW zapisując się w poniższym formularzu

Po zapisaniu się, natychmiast otrzymasz dostęp do materiałów.