Jak ewoluuje nowa technologia oświetlenia LED na parkingach? Oprawy przemysłowe LED w roli głównej

-Czas czytania: 4 minuty-

Wraz z nadejściem ciemnych, zimowych miesięcy oświetlenie staje się jeszcze bardziej palącą kwestią dla zarządców firm posiadających hale, biura oraz parkingi i place załadunkowe. Wiele osób powinno rozważyć kroki, jakie można podjąć, aby zapewnić bezpieczniejsze i bardziej przyjazne miejsca parkingowe bez zwiększania kosztów utrzymania i energii. W takim przypadku dobrze zaprojektowane oświetlenie przemysłowe może być znaczącym atutem.

Spis treści:

Zacznijmy od ciekawostki

Widoczna poprawa

Kontrolowane rozwiązania

Uproszczona konserwacja

Koszty energii

Jak więc ewoluuje nowa technologia oświetlenia LED na parkingach?

Zacznijmy od ciekawostki

Ciekawostka ze świata: W 2004 roku Brytyjskie Stowarzyszenie Parkingowe uruchomiło program bezpieczniejszego parkowania. W ten sposób przyznano specjalną odznakę z certyfikatem obiektom, które spełniły określone kryteria powstrzymywania działalności przestępczej i kradzieży pojazdów. Jednym z czterech wymienionych kryteriów przyznania nagrody jest właśnie odpowiednie oświetlenie. Według stanu na rok 2016 co czwarty parking został uznany za godny tej nagrody, co jest imponującą liczbą, która gwarantuje użytkownikom parkingów, że obiekty zostały zaprojektowane i zarządzane z należytą starannością.

Sugeruje jednak również, że można zrobić znacznie więcej, aby zwiększyć bezpieczeństwo na parkingach publicznych i prywatnych. Niezależnie od tego, czy chodzi o sklepy, domy, firmy czy biura, unikalne cechy oświetlenia LED, w tym jego efektywność energetyczna, oświetlenie i niezawodność, doskonale odpowiadają specyficznym potrzebom parkingów podziemnych jak i naziemnych.

Widoczna poprawa

Parkingi wymagają jasnego oświetlenia, które nie tylko odpowiednio oświetli przestrzeń, aby kierowcy i piesi mogli z niej bezpiecznie korzystać, ale także pozwoli kamerom na bezpieczne wykrycie zachowań aspołecznych, w tym przestępstw. Oprawy przemysłowe LED, w tym oświetlenie zewnętrzne zapewnia równomierny rozkład światła bez cieni i odblasków, zapewniając wymaganą jasność.

Co więcej oprawy przemysłowe LED naszej produkcji, oświetlenie przemysłowe i uliczne można modernizować i mogą one unowocześnić istniejące oświetlenie przy ograniczonych niedogodnościach dla właścicieli i użytkowników parkingów. Nowe oprawy przemysłowe LED wyprodukowane przez TheusLed dla parkingu sieci supermarketów, (lampy Kaliope) z możliwością modernizacji pozwoli np. na uniknięcie konieczności przenoszenia słupów lub modyfikowania istniejących pobliskich budynków. W przypadku parkingów zewnętrznych oświetlenie uliczne może szybko reagować za pośrednictwem bezprzewodowych systemów sterowania na różne zmiany środowiskowe, takie jak warunki pogodowe i poziom oświetlenia, co jest niezbędne do zapewnienia bezpieczeństwa i dobrego oświetlenia obiektu przez cały czas.

Przeczytaj również: Czy oświetlenie uliczne zmniejsza przestępczość? Oświetlenie przemysłowe i uliczne LED, jego zalety i wady

Kontrolowane rozwiązania

Korzyści z tak ściśle kontrolowanego systemu oświetlenia wykraczają poza szybką reakcję na środowisko zewnętrzne. Systemy te mogą być również bezprzewodowe i przynosić ogromne korzyści zarządcom obiektów, którzy muszą szybko reagować na problemy z oświetleniem na parkingach, aby uniknąć uszkodzonych pojazdów lub rannych pieszych i przechodniów.

Problemy można zidentyfikować za pomocą zautomatyzowanych, bezprzewodowych systemów sterowania oświetleniem LED, takich jak Light Management System oparty na protokole DALI, które zapewniają wsparcie w zakresie konserwacji. Wiele z tych systemów można połączyć z kamerami na podczerwień, aby umożliwić także zarządzanie bezpieczeństwem, co również będzie pomocne dla kierowników obiektów. Warto również zaznaczyć, że bezprzewodowe systemy sterowania oświetleniem są łatwiejsze w montażu niż systemy przewodowe, przynosząc minimalne niedogodności właścicielom i użytkownikom parkingów.

Uproszczona konserwacja

Technologia oświetlenia LED nie tylko upraszcza konserwację, ale także obniża związane z nią koszty konserwacji. Zautomatyzowane systemy sterowania oświetleniem LED zmniejszają potrzebę przeglądów i wizyt w terenie, szczególnie dzięki funkcjom autotestu, które ostrzegają zarządców obiektów o usterkach natychmiast po ich wystąpieniu. Ponadto same diody LED mają naprawdę imponującą żywotność, a wysokiej jakości producenci oświetlenia przemysłowego tacy jak TheusLed oferują obecnie minimum pięcioletnią gwarancję na swoje produkty.

W rzeczywistości oprawy przemysłowe LED działają kilka razy dłużej niż typowe lampy sodowe, co zapewnia operatorom dalsze oszczędności. Ogólnie rzecz biorąc, zautomatyzowane, bezprzewodowe systemy sterowania oświetleniem LED zapewniają elastyczność potrzebną zarządcom parkingów do skutecznej obsługi swoich obiektów i znacznie zmniejszają koszty utrzymania.

Przeczytaj również: Oprawy przemysłowe LED typu HERACLES – to nasze nowoczesne rozwiązania oświetleniowe dla wielu branż

Koszty energii

Chociaż korzyści płynące z instalacji oświetlenia LED są oczywiste, naciągnięte budżety kapitałowe niestety powstrzymują wielu operatorów parkingów od wykorzystania tej technologii. Jednakże instalację technologii LED można sfinansować z corocznych oszczędności uzyskiwanych na rachunkach za energię w ramach efektywnego podatkowo programu leasingu w którego uzyskaniu pomagamy. Na przykład parking, który w ramach programu wdrożył oświetlenie przemysłowe i sterowanie LED, mógłby spodziewać się oszczędności o 87% na rachunkach za energię i zwrotu kosztów instalacji w czasie krótszym niż dwa lata.

W przypadku niedawnego projektu parkingów dworcowych nowe oświetlenie zapewniło aż do 80% oszczędności energii po modernizacji na oświetlenie przemysłowe. Co więcej, w miarę jak konsumenci będą bardziej zwracać uwagę na swój ślad węglowy, „bardziej ekologiczne miejsce do parkowania” będzie czymś, co dostawcy usług parkingowych mogliby potencjalnie wykorzystać jako atut w celu promowania swoich obiektów na tle konkurencji. Dzięki znaczącym korzyściom dla użytkowników i zarządców parkingów oraz prostej ścieżce zarówno wdrożenia, jak i finansowania modernizacji, oświetlenie przemysłowe na parkingach stanie się w końcu normą.

Jak więc ewoluuje nowa technologia oświetlenia LED na parkingach?

Ewolucję w oświetleniu widzimy na każdym kroku. Sami jesteśmy nie tylko uczestnikami, ale też twórcami tej zmiany. Wybór systemów oświetlenia LED do oświetlenia parkingu i obszarów dokoła parkingu ma kluczowe znaczenie, aby było ono bezpieczne i przyjazne. Światło musi tworzyć przyjemną atmosferę, która zapewni pozytywne wrażenia osobom wybierającym ten konkretny parking. Oświetlenie odgrywa zatem zasadniczą rolę, a ponieważ stawiamy na innowacyjność, to możemy proponować najlepsze i najbardziej modernistyczne rozwiązania.

Światło odgrywa ważną rolę, gdy wieczorem ludzie udają się do samochodu na parkingu. Wybierz więc nasz system oświetlenia LED, aby równomiernie i doskonale oświetlić cały parking. Dzięki naszym systemom LED zmniejszysz koszty zarządzania energią nawet o 80% w porównaniu do przestarzałych lamp. Dzięki oświetleniu LED oszczędzasz także na kosztach konserwacji i wymiany.

Przeczytaj również: 7 ciekawostek o oświetleniu LED, o których prawdopodobnie nie wiedziałeś – oświetlenie przemysłowe i zaskakujące newsy

Technologia LED, oprawy przemysłowe LED pozwalają poprzez regulację strumienia świetlnego zarządzać natężeniem światła w oparciu o oświetlenie naturalne lub konkretną porę dnia. Przekłada się to zatem na mniejsze zużycie energii i redukcję emisji dwutlenku węgla. W takiej sytuacji mamy realny wpływ na komfort, bezpieczeństwo i życie naszej planety.

Zapraszamy do współpracy i kontaktu z naszymi ekspertami.

Zespół TheusLed – specjaliści od światła

Udostępnij:

Zobacz pozostałe Artykuły

Zapisz się do Newsletter'a

Scroll to Top

Odbierz PORTFOLIO PRODUKTÓW zapisując się w poniższym formularzu

Po zapisaniu się, natychmiast otrzymasz dostęp do materiałów.