Oprawy przemysłowe LED w oświetleniu parkingów handlowych – jakie daje korzyści?

-Czas czytania: 5 minut-

Być może nie każdy jest tego świadomy, ale interakcja klienta z firmą często zaczyna się i kończy właśnie na parkingu. Dlatego tak ważne jest posiadanie dobrego oświetlenia tych obszarów. Jeśli chodzi o obiekty handlowe, oświetlenie parkingów jest kluczowym aspektem, który należy starannie zaprojektować, aby spełniał wymogi bezpieczeństwa, podnosił atrakcyjność wizualną obszaru oraz obniżał koszty energii i konserwacji.

Wraz z rosnącym zapotrzebowaniem na energooszczędne rozwiązania oświetleniowe, oświetlenie przemysłowe LED stało się popularnym wyborem dla parkingów handlowych. Oświetlenie przemysłowe LED nie tylko zapewnia wysokiej jakości oświetlenie, ale oferuje również szereg zalet, takich jak długa żywotność, trwałość i niskie koszty utrzymania.

Dowiedz się więcej o zaletach projektowania oświetlenia przemysłowego LED na parkingach handlowych, roli projektowania oświetlenia w poprawie estetyki i funkcjonalności oraz poznaj wskazówki dotyczące wyboru odpowiednich opraw oświetleniowych dla parkingów handlowych.

W tym artykule przeczytasz:

Czy oświetlenie zwiększa bezpieczeństwo i poprawia ochronę obiektu?

Czy profesjonalne oświetlenie przemysłowe może poprawić atrakcyjność wizualną obiektu?

Czy oświetlenie przemysłowe LED jest tańsze i bardziej efektywne?

Czy to jest dobre rozwiązanie dla środowiska?

Jakie jest zalecane oświetlenie parkingu?

Jakie są więc korzyści z odpowiednio dobranego oświetlenia przemysłowego LED w oświetleniu parkingów handlowych?

Czy oświetlenie zwiększa bezpieczeństwo i poprawia ochronę obiektu?

Konsekwencje niedostatecznego oświetlenia na parkingach handlowych mogą być bardzo poważne. Słabe oświetlenie może powodować wiele problemów związanych z bezpieczeństwem, w tym kradzieży, aktów wandalizmu i wypadków. Brak oświetlenia parkingu może przysporzyć klientom wielu problemów o których nawet nie sposób pomyśleć czy wszystkich przewidzieć. Jednak to nie zwalania z obowiązku znajomości prawa i zasad bezpieczeństwa wszystkich właścicieli czy też zarządców nieruchomości. To duża odpowiedzialność nie tylko za obiekt ale też za bezpieczeństwo i życie klientów, pracowników, współpracowników oraz innych ludzi korzystających z tej infrastruktury. Dlatego też warto poświęcić temu dużo uwagi i zadbać o najlepsze rozwiązania.

Według danych i statystyk policyjnych z wielu krajów Europy oraz ze świata, ponad 1/3 wszystkich brutalnych napaści, które mają miejsce w obiektach handlowych zdarza się na parkingach lub w garażach. W sumie nawet ponad 70% wszystkich przestępstw (w tym kradzieży samochodów) popełnionych w centrach handlowych miało miejsce na parkingu lub w garażu.

Placówki handlowe mogą zostać pociągnięte do odpowiedzialności za wypadki, które mają miejsce na ich terenie z powodu niedostatecznego oświetlenia, co prowadzi do kosztownych procesów sądowych i wypłaty wysokich odszkodowań. Bezpieczeństwo zarówno klientów, jak i pracowników powinno być zawsze na pierwszym miejscu. Dobrze oświetlony parking może zapobiegać kradzieżom i aktom wandalizmu. Oświetlenie przemysłowe LED może również poprawić widoczność i dostęp do parkingu, zmniejszając ryzyko potknięć i wypadków oraz innych potencjalnych szkód. Ludzie są bardziej świadomi swojego otoczenia, gdy jest lepsza widoczność, a oświetlenie tworzy bardziej zachęcającą i przyjazną atmosferę. Jeśli oświetlenie parkingu jest słabe, powstaje ryzyko utraty potencjalnych klientów. Dlatego tak ważne jest inwestowanie w wysokiej jakości rozwiązania oświetleniowe, które spełniają wymogi bezpieczeństwa i zmniejszają ryzyko wypadków.

Przeczytaj również: Kluczowe wskazówki dotyczące wyboru najlepszego oświetlenia obiektów sportowych

Czy profesjonalne oświetlenie przemysłowe może poprawić atrakcyjność wizualną obiektu?

Zainstalowanie wysokiej klasy oświetlenia przemysłowego na parkingu może nie tylko poprawić bezpieczeństwo obszaru, ale może również stworzyć lepsze poczucie estetyki środowiska i designu. Oświetlenie sprawi, że parking i budynek w którym mieści się firma, wyróżnią się i nabiorą bardziej profesjonalnego wyglądu. Goście, klienci są największymi krytykami, a upewnienie się, że dołożysz wszelkich starań w celu zaprojektowania i prezentacji firmy będzie miało duże znaczenie.

Czy oświetlenie przemysłowe LED jest tańsze i bardziej efektywne?

Tradycyjne oświetlenie parkingów takie jak lampy metalohalogenkowe czy świetlówki ma krótszą żywotność niż oprawy LED. Nie będzie więc tylu problemów z częstą wymianą źródeł światła, ponieważ diody LED działają przez bardzo długi czas (oprawy typu ARTEMIS projektowane są w TheusLED z zapasem wystarczającym na około 10 lat eksploatacji spełniającej wymagania norm), co drastycznie zmniejsza koszty konserwacji. Ponadto ze względu na zagrożenia dla środowiska i zdrowia utylizacja świetlówek może być trudna, ponieważ zawierają one toksyczne składniki. Ponieważ diody LED nie zużywają tak dużo energii jak inne rodzaje oświetlenia nastąpi widoczny spadek zużycia energii elektrycznej i zmniejszenie rachunków. Stosując inne z opraw polecanych przez TheusLED do oświetlenia parkingów (lampy SELENE) można oczekiwać ponad 60% redukcji kosztów energii w stosunku do opraw tradycyjnych. Oszczędności te rosną w przypadku stosowania systemów sterowania.

Czy to jest dobre rozwiązanie dla środowiska?

W porównaniu z konwencjonalnymi źródłami światła takimi jak świetlówki i metahalogenki, diody LED w oświetleniu przemysłowym ze sterowaniem są nawet o 80% wydajniejsze. Standardową oprawę fluorescencyjną 2×58 W można zastąpić 40-50-W oprawą LED, aby wyemitować taką samą ilość światła, co jest kolejną zaletą oświetlenia przemysłowego LED w porównaniu z konwencjonalnym oświetleniem. Niższe zużycie energii ogranicza emisję gazów cieplarnianych i zmniejsza zapotrzebowanie obiektu na energię elektryczną. To jest bardzo ważna wiadomość dla wszystkich świadomych firm!

Przeczytaj również: Na co warto zwrócić szczególną uwagę, projektując oświetlenie przemysłowe LED w obiektach przemysłowych

Jakie jest zalecane oświetlenie parkingu?

Prawidłowe oświetlenie parkingu handlowego uwzględnia kilka czynników wymienionych poniżej:

– Niski koszt eksploatacji i konserwacji

– Spełnianie norm

– Równomierność rozkładu natężenia oświetlenia

Wybór odpowiedniego partnera oświetleniowego może czasem stanowić połowę sukcesu! Rozumiemy to i uprościliśmy ten proces dzięki naszym rozwiązaniom oświetlenia LED do parkingów.

TheusLed zapewnia różnorodny wybór rozwiązań oświetleniowych LED dla parkingów, rodziny opraw dostosowanych do specyficznych wymagań obiektów w każdej skali. Nasze lampy zostały zaprojektowane tak, aby zapewniały doskonałe oświetlenie przy jednoczesnym minimalizowaniu zużycia energii, co stanowi ekonomiczną i zrównoważoną opcję dla parkingów i garaży. Co więcej nasze wysokowydajne oprawy LED ARTEMIS i SELENE to doskonały wybór dla parkingów, które wymagają optymalnej widoczności i bezpieczeństwa w godzinach nocnych.

Dzięki dużemu doświadczeniu pomogliśmy wielu firmom ulepszyć oświetlenie parkingów w biurowcach i obiektach handlowych za pomocą rozwiązań oświetleniowych LED. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tych opcjach LED, skontaktuj się z naszymi pracownikami już dziś za pomocą formularza kontaktowego lub zadzwoń.

Przeczytaj również: Czy oświetlenie przemysłowe LED jest bezpieczne dla zdrowia? 4 mity, które obalamy

Jakie są więc korzyści z odpowiednio dobranego oświetlenia przemysłowego LED w oświetleniu parkingów handlowych?

Jest ich naprawdę wiele i czas zdać sobie z tego sprawę. Warto podkreślić jak bardzo istotne jest oświetlenie parkingów i przestrzeni garażowych ze względu na bezpieczeństwo przede wszystkim ludzi jak i obiektów takich jak samochody. Właściwe oświetlenie obiektu może również stworzyć lepsze wrażenie oraz poczucie estetyki designu, co jak się okazuje ma również duże znaczenie. Oświetlenie przemysłowe LED, to również bardzo duże oszczędności dla firmy, co zwiększa bezpieczeństwo danego przedsiębiorstwa, a co za tym idzie bezpieczeństwo pracy wielu ludzi i ich rodzin.

TheusLed

Udostępnij:

Zobacz pozostałe Artykuły

Zapisz się do Newsletter'a

Przewiń do góry

Odbierz PORTFOLIO PRODUKTÓW zapisując się w poniższym formularzu

Po zapisaniu się, natychmiast otrzymasz dostęp do materiałów.