Czekanie się nie opłaca – nie mamy czasu! Oprawy przemysłowe

-Czas czytania: 5 minut-

Przy dzisiejszym zawrotnym tempie rozwoju technologii, z pewnością nie minie 100 lat do kolejnego wielkiego przełomu w oświetleniu. Pierwsze samochody z reflektorami ze światłem laserowym już dziś jeżdżą po drogach. W tym zadaniu światło laserowe jest bardziej wydajne niż światło LED i prawdopodobnie znajdzie również zastosowanie w rozwiązaniach wymagających oświetlenia o dużej intensywności, takich jak światła lądowania samolotów i ewentualnie oświetlenie płyt postojowych lub stadionów sportowych.

Nadal jednak kluczowa w branży oświetleniowej jest technologia LED. Wciąż przesuwana w górę jest granica wydajności opraw z diodami LED. Dlatego podążanie za rozwojem jest konieczne dla każdego z nas, dla każdej firmy, która chce się utrzymać na rynku i doganiać najwyższe standardy. Oświetlenie przemysłowe jest tego najlepszym przykładem.

Spis treści:

Czekanie się nie opłaca – nie mamy czasu!

Latarnie uliczne i oprawy do magazynów wysokiego składowania

Różnorodność dostawców diod LED

Środowisko i proces produkcyjny

Rozwój produktów LED

Nieunikniona standaryzacja

Czekanie się nie opłaca – nie mamy czasu!

W wielu aspektach naszego środowiska już teraz widać, że powinniśmy lepiej dbać o nasze zasoby – oszczędzać więcej energii i ograniczać emisję CO2. Kolejnym aspektem tego przedsięwzięcia jest przybliżenie zakładów produkcyjnych do rynków docelowych – wysoce innowacyjni producenci i partnerzy przemysłowi premium produkujący sprzęt RTV i AGD dla Europy od wielu lat minimalizują koszty transportu i zmniejszają ilości paliwa lotniczego i wyjątkowo toksycznego oleju napędowego dla statków. Firmy te są gotowe zainwestować miliony i mogą być również niezawodnymi partnerami w europejskim przemyśle oświetleniowym.

Należy jednak pamiętać o całym rynku, gdzie oświetlenie przemysłowe jest kluczowe w wielu aspektach. Magazyny wysokiego składowania, hale produkcyjne, parkingi czy biura, to podstawowe obszary do zmiany, która musi zaistnieć już dziś.

Przeczytaj również: Oświetlenie przemysłowe LED rewolucjonizuje światło – przeszłość i przyszłość oświetlenia

Latarnie uliczne i oprawy do magazynów wysokiego składowania

Latarnie uliczne i oświetlenie przemysłowe, w tym oprawy przemysłowe LED do magazynów wysokiego składowania są przykładem początku standaryzacji komponentów. W wielu konstrukcjach można wykorzystywać te same diody, znormalizowane moduły LED, układy optyczne i złącza. Zastosowana optyka może być łatwo przekonfigurowana, dzięki znormalizowanemu formatowi.

Wymagania klientów są bardzo zróżnicowane, a wiele diod LED wymaga specjalnego oprzyrządowania, aby umożliwić automatyczną produkcję elementów SMD. Nie można zagwarantować wysokiego standardu jakości, jeśli narzędzia nie są dopasowane do poszczególnych diod LED. Nieodpowiednie narzędzia mogą uszkodzić główne elementy optyczne lub ich elementy mocujące. Może to spowodować utratę wydajności lub nawet całkowitą awarię. Standaryzacja jest tutaj nieunikniona. Nie tylko umożliwi to chwytanie różnych typów diod LED za pomocą tego samego narzędzia, minimalizując w ten sposób czas konfiguracji, ale także umożliwi to przejście produkcji na alternatywne marki diod LED.

Przeczytaj również: Na co należy zwrócić szczególną uwagę projektując oświetlenie przemysłowe LED – 3 ważne punkty

Różnorodność dostawców diod LED

Korzystanie z różnych dostawców tego samego źródła światła zdecydowanie skróciłoby czas dostawy modułów lub źródeł światła, a także koszty produkcji. To byłby logiczny krok. Oświetlenie przemysłowe LED, diody LED stają się przecież coraz częściej towarem, czyli komponentami takimi jak rezystory, które są wymienne między producentami. Umożliwia to elastyczne reagowanie, takie jak oferowanie klientom schematu rozsyłu światła, którego potrzebują. Odpowiednie dane symulacyjne, które powinny towarzyszyć oprawie, podobnie jak jej karta katalogowa, mogą być również szybko i efektywnie zestawiane. Laboratoria wyposażone w fotogoniometry pozwalają na szybką weryfikację teoretycznie obliczonych wyników.

Środowisko i proces produkcyjny

Oprócz korzystania z laboratoriów testowych obowiązkowe jest zorganizowanie środowiska produkcyjnego z solidnym i przejrzystym procesem produkcyjnym. Już w tej chwili te same diody LED renomowanych producentów i rodziny układów optycznych są stosowane w konstrukcjach TheusLed w oświetleniu przemysłowym hal i oprawach do latarni ulicznych, ponownie zmniejszając różnorodność komponentów. Jest to ważny krok w stronę optymalizacji wszystkich procesów.

Przeczytaj również: Oświetlenie jest kluczowym punktem w realizacji celu „zerowej emisji dwutlenku węgla” – jak może się do tego przyczynić oświetlenie przemysłowe LED?

Rozwój produktów LED

Długoletnie i wszechstronne doświadczenie producenta takiego jak TheusLed przekłada się na produkcję i dalszy rozwój produktów opraw przemysłowych LED. Nasze oprawy nadają się do modernizacji (wymiana zasilaczy i modułów LED), do recyklingu i są wolne od rtęci, oferując długą żywotność i redukcję zużycia energii o 80% w porównaniu z konwencjonalnym oświetleniem.

Stale rozwijane są także nasze systemy sterowania i komunikacji. Eksperci są zgodni, że inteligentne moduły oświetleniowe, które oferują dodatkowe funkcje i które można zintegrować, wkrótce staną się integralną częścią naszego technicznego życia.

Bardzo ciekawie wygląda integracja sprzętu RTV oraz oświetlenia domowego. Nowe i innowacyjne rozwiązania już są w przygotowaniu i wiadomo już, że wkrótce wprowadzone będą na rynek pierwsze telewizory, które oprócz zwykłego pilota będą zawierały również tablet PC. Tablet będzie wtedy wyposażony w aplikację do sterowania oświetleniem w pokoju. Po co wstawać, skoro oświetleniem można sterować także za pomocą tabletu?

Koncepcja ta wydaje się rozsądna, biorąc pod uwagę, że tylko z jednej przykładowej fabryki opuszcza rocznie około 13 milionów telewizorów, kierując się na rynek europejski. Odpowiada to ponad 50 000 potencjalnych klientów dziennie, którzy wymagają sterowania oświetleniem. Wprowadzenie tabletów jako zdalnych sterowników przenosi integrację sterowania oświetleniem w automatyce domowej na nowy poziom w życiu codziennym.

Przeczytaj również: 10 korzyści oświetlenia przemysłowego LED dla środowiska – czy diody LED naprawdę są lepsze dla naszego życia?

Nieunikniona standaryzacja

Rozwiązania w zakresie oświetlenia przemysłowego są zdecydowanie bardziej skomplikowane niż zastosowania domowe i wymagają ogromnej niezawodności. Jednak pewien stopień standaryzacji pomiędzy tymi obszarami zastosowań wydaje się nieunikniony.

Niezależnie od operacji, zadowolenie klienta jest kluczem do sukcesu i powinno być najwyższym priorytetem. Przetrwanie w branży oświetleniowej wymaga jednak rozwoju szerokiej i stale rosnącej gamy produktów. Właśnie ta ciągła zmiana i ciągły rozwój muszą prowadzić do wprowadzenia standaryzowanych komponentów LED i nowoczesnej technologii cyfrowej, aby zapewnić wymaganą elastyczność w obliczu wymagań rynku.

Oferta firmy TheusLed jest bogata i korzystna dla właścicieli i zarządców firm, które muszą być właściwie oświetlone ze względu na korzyści finansowe, ale też z uwagi na bezpieczeństwo pracowników, co powinno być kluczowe w każdym przedsiębiorstwie. Oprawy, oświetlenie przemysłowe LED, to standard konieczny dla wszystkich firm oraz światowych organizacji.

Jeśli planujesz teraz wymianę swojego oświetlenia na oświetlenie przemysłowe LED, to skontaktuj się z nami, aby zrobić to sprawnie i w oparciu o najwyższe standardy.

Zespół TheusLed

Udostępnij:

Zobacz pozostałe Artykuły

Zapisz się do Newsletter'a

Scroll to Top

Odbierz PORTFOLIO PRODUKTÓW zapisując się w poniższym formularzu

Po zapisaniu się, natychmiast otrzymasz dostęp do materiałów.