Oświetlenie jest kluczowym punktem w realizacji celu „zerowej emisji dwutlenku węgla” – jak może się do tego przyczynić oświetlenie przemysłowe LED?

-Czas czytania: 6 minut-

Największym wyzwaniem stojącym przed światem i ludzkości jest zachodząca i widoczna coraz wyraźniej zmiana klimatu.

Zmiana klimatu odnosi się do wzrostu temperatury atmosfery ziemskiej o co najmniej 1,1 do 2,9°C z powodu gazów cieplarnianych wytwarzanych przez energię pochodzącą z nieodnawialnych źródeł kopalnych, wykorzystywaną przez ludzi od rewolucji przemysłowej, która rozpoczęła się w Anglii od połowy XVIII wieku. Z powodu tego wzrostu występują nieprawidłowości pogodowe na Ziemi takie jak fale upałów i ulewne deszcze.

Właściciel każdej mniejszej i większej firmy ma więc ogromne zadanie do wykonania.

W tym artykule przeczytasz:

Jakie zadanie stoi przed każdym z krajów świata?

Co w tym temacie robią światowe rządy?

Czy oświetlenie przemysłowe LED może przyczynić się do tych zmian?

Czy to jest w porządku, że firmy robią biznesy na takich produktach?

Co oznacza zerowa emisja i jak to osiągnąć?

Czym są zerowe emisje dwutlenku węgla?

Jak więc oświetlenie przemysłowe LED może się do tego przyczynić i poprawić emisję dwutlenku węgla?

Jak zmniejszyć ślad węglowy stosując oświetlenie przemysłowe LED?

Jakie są korzyści z ograniczenia emisji dwutlenku węgla i co to oznacza dla Ciebie i dla Twojej firmy?

Jakie zadanie stoi przed każdym z krajów świata?

Ponieważ problem staje się tak poważny, Organizacja Narodów Zjednoczonych ustanowiła specjalną konwencję i domaga się od rządów na całym świecie osiągnięcia wyznaczonych celów redukcji emisji dwutlenku węgla do 2030 r. W związku z tym rządy każdego kraju proponują również, że do 2030 r. znacznie zmniejszą emisję dwutlenku węgla w porównaniu do 2015 roku.

Przeczytaj również: 10 korzyści oświetlenia przemysłowego LED dla środowiska – czy diody LED naprawdę są lepsze dla naszego życia?

Co w tym temacie robią światowe rządy?

Rządy w każdym kraju wprowadzają plan zerowej emisji dwutlenku węgla do 2050 roku. Zero dwutlenku węgla oznacza, że ilość CO2 emitowana do atmosfery nie może przekroczyć ilości tego gazu absorbowanej na Ziemi w sposób naturalny. W tym celu rządy każdego kraju uchwaliły i egzekwują różne prawa. Na przykład w Korei, gdy budowany jest nowy budynek o określonej wielkości instalacja obiektu, który może zmniejszyć emisję dwutlenku węgla, zapewnia klientowi różne korzyści. W szczególności, jeśli chodzi o oświetlenie, zapewnienie montażu opraw przemysłowych LED zwiększa zezwolenie na powierzchnię użytkową zabudowy nawet o 15%.

Czy oświetlenie przemysłowe LED może przyczynić się do tych zmian?

Oznacza to, że oświetlenie przemysłowe LED może przyczynić się do „zmian klimatu” Ziemi i odmienić losy ludzkości. W szczególności biorąc pod uwagę fakt, że 18-20% całkowitej energii zużywanej w jakimkolwiek kraju jest zużywane na cele oświetleniowe.

Wszystko, co trzeba zrobić, to opracować bardziej energooszczędne oświetlenie przemysłowe LED i komponenty oświetleniowe – to zadanie, które my jako przedsiębiorstwa oświetleniowe wykonujemy na co dzień z ogromnym zaangażowaniem, aby potem zastosować je w każdej firmie.

Opracowywanie energooszczędnych opraw i komponentów oświetleniowych zwiększa konkurencyjność rynkową firm. Ta zwiększona konkurencyjność rynku zwiększa sprzedaż firm oświetleniowych takich jak nasza, dzięki temu wciąż opracowujemy nowe rozwiązania, które są innowacyjne, energooszczędne i bezpieczne dla ludzi i naszej przyszłości.

Przeczytaj również: 10 faktów o których musisz wiedzieć! Oświetlenie przemysłowe LED – najważniejsze informacje

Czy to jest w porządku, że firmy robią biznesy na takich produktach?

Jeśli się nad tym dobrze zastanowić, to powstaje pytanie: czy firma może robić interesy, zarabiać pieniądze i przyczyniać się do przezwyciężenie globalnego kryzysu z jakim boryka się ludzkość, przy jednoczesnym wspieraniu rozwoju biznesu?

Wszystkim życzymy biznesów, które nie tylko dają pracę innym, wpływają na stan gospodarki w kraju, ale też przyczyniają się do zwiększania dobrostanu, bezpieczeństwa i piękniejszego świata dla nas wszystkich.

Dlatego firmy oświetleniowe na całym świecie powinny dołożyć wszelkich starań, aby się rozwijać i proponować bardziej energooszczędne komponenty, oprawy oświetleniowe LED i systemy oświetleniowe. Nasza firma szczyci się tym, że projektuje świetnej jakości oświetlenie przemysłowe LED i przyczynia się do zmian, które są ważne dla naszej Planety.

Czy może być coś lepszego niż taka działalność?

Co oznacza zerowa emisja i jak to osiągnąć?

Zrozumienie znaczenia zerowych emisji jest kluczowe, ponieważ stoją one na czele światowego programu zrównoważonego rozwoju. Najnowsza nauka o klimacie potwierdza, że aby ograniczyć globalne ocieplenie do poziomu poniżej 1,5°C, świat musi osiągnąć zerową emisję netto do 2050 r.

Przejście na zerową emisję netto znacznie przyspieszy w tym roku i w nadchodzących dziesięcioleciach.

Ponad 130 krajów wyznaczyło już cel ograniczenia emisji gazów cieplarnianych do zera netto do 2050 r. Jednak po licznych międzynarodowych szczytach, takich jak COP, jest mało prawdopodobne, aby obecne zobowiązania ograniczyły zmiany klimatu w ramach scenariusza 1,5°C, aby uniknąć ich najgorszych skutków . Globalne emisje gazów cieplarnianych muszą zostać zmniejszone o 45% w stosunku do poziomu z 2010 r. do 2030 r. (przy czym metan musi zostać zmniejszony o jedną trzecią).

Przeczytaj również: Oprawy przemysłowe LED a ekologia. Jakie są korzyści dla środowiska naturalnego?

Czym są zerowe emisje dwutlenku węgla?

Z definicji – zerowe emisje netto oznaczają ograniczenie emisji gazów cieplarnianych do poziomu jak najbliższego zeru, przy czym wszelkie pozostałe emisje są ponownie absorbowane z atmosfery na przykład przez oceany i lasy. Zerowy poziom netto jest osiągany, gdy firmy wyeliminują wszystkie możliwe emisje dwutlenku węgla, a następnie zrekompensują pozostałe emisje poprzez łagodzenie skutków emisji, wykraczające poza łańcuch wartości.

Proces zerowej emisji netto rozpoczyna się od obliczenia emisji w różnych zakresach, wyznaczenia celów i opracowania ścieżek dekarbonizacji do 2030 r.

Dla większej przejrzystości naukowej, zerowa emisja netto jest osiągana, gdy pochłanianie antropogeniczne równoważy antropogeniczne emisje gazów cieplarnianych do atmosfery w określonym okresie. W przypadku, gdy zaangażowanych jest wiele gazów cieplarnianych, ilościowe określenie zerowej emisji netto zależy od miernika klimatu wybranego do porównania emisji różnych gazów.

Przeczytaj również: Oprawy przemysłowe LED w oświetleniu parkingów handlowych – jakie daje korzyści?

Jak więc oświetlenie przemysłowe LED może się do tego przyczynić i poprawić emisję dwutlenku węgla?

Oświetlenie przemysłowe LED w systemach z prostą automatyką zużywa nawet o 80-90% mniej energii w porównaniu ze standardowymi źródłami światła. Samo to pomoże zmniejszyć ślad węglowy ze względu na niewielką ilość spalanych w elektrowniach paliw kopalnych.

Oświetlenie przemysłowe LED ma więc pozytywny wpływ na środowisko poprzez zmniejszenie śladu węglowego.

Weźmy jako przykład Wielką Brytanię. Większość energii elektrycznej w tym kraju jest wytwarzana poprzez spalanie paliw kopalnych, takich jak węgiel. Jeśli obniżymy zużycie energii elektrycznej, której używamy do zasilania naszego oświetlenia, radykalnie zmniejszymy nasz ślad węglowy.

Wymiana tradycyjnego oświetlenia fluorescencyjnego i metehalogenkowego na oświetlenie przemysłowe LED jest najłatwiejszym sposobem na osiągnięcie tego celu i przyniesie znaczącą różnicę pod względem redukcji emisji dwutlenku węgla, a także zapewni bardziej energooszczędne miejsce pracy.

Jak zmniejszyć ślad węglowy stosując oświetlenie przemysłowe LED?

Zmniejszenie śladu węglowego poprzez wymianę oświetlenia na oświetlenie przemysłowe LED nigdy nie było łatwiejsze – z możliwością wymiany aktualnie zainstalowanej tradycyjnej oprawy w oświetlenie przemysłowe LED. Czas zwrotu z inwestycji jest atrakcyjnie krótki, a sama operacja modernizacji przebiegnie w możliwie łagodny sposób, szczególnie jeśli do współpracy zaproszona zostanie profesjonalna firma, taka jak nasza czyli TheusLed.

Kolejną zaletą jaką się może pochwalić oświetlenie przemysłowe LED jest jego dłuższa żywotność w porównaniu z tradycyjnymi żarówkami. Oświetlenie przemysłowe LED działa wielokrotnie dłużej niż tradycyjne (w ofercie TheusLed są oprawy dla których parametr określający czas życia diod L70 jest dłuższy niż 200.000 h), co oznacza, że nie trzeba go tak często wymieniać, co jeszcze bardziej zmniejsza ślad węglowy.

Przeczytaj również: Na co warto zwrócić szczególną uwagę, projektując oświetlenie przemysłowe LED w obiektach przemysłowych

Jakie są korzyści z ograniczenia emisji dwutlenku węgla i co to oznacza dla Ciebie i Twojej firmy?

Jakie są korzyści z ograniczenia emisji dwutlenku węgla dla świata więc i dla każdego z nas:

  • Poprawa jakości powietrza
  • Spowolnienie zmian klimatycznych
  • Oszczędność kosztów
  • Korzyści zdrowotne

To chyba dość powodów, aby przejść na oświetlenie przemyślenie LED. Każda hala produkcyjna, a także szkoła, szpital, magazyn, budynek komunalny może z czasem zaoszczędzić pieniądze na rachunkach za energię elektryczną, a przy dłuższej żywotności wymaga mniej konserwacji. Do zasilenia opraw LED potrzeba mniej prądu, dzięki czemu Twoje koszty energii elektrycznej ostatecznie będą znacznie niższe niż dotychczas.

Przejście na lampy, oświetlenie przemysłowe LED to proste, ale znaczące posunięcie dla środowiska, a jeśli większość firm przejdzie na oświetlenie przemysłowe LED, można dokonać ogromnej zmiany środowiskowej.

Skontaktuj się z nami poprzez formularz zgłoszeniowy, jeśli jesteś gotowy na te zmiany.
Zespół TheuLed

Udostępnij:

Zobacz pozostałe Artykuły

Zapisz się do Newsletter'a

Scroll to Top

Odbierz PORTFOLIO PRODUKTÓW zapisując się w poniższym formularzu

Po zapisaniu się, natychmiast otrzymasz dostęp do materiałów.