Czy oświetlenie LED jest dobre dla środowiska, naszych kieszeni oraz dzieł sztuki? – Nasze oprawy przemysłowe LED podbijają świat

-Czas czytania: 6 minut-

Dbanie o środowisko to obowiązek, za który każdy powinien czuć się odpowiedzialny. Większość z nas jest już świadoma procesów przyjaznych dla środowiska, takich jak recykling, które pozwalają zminimalizować ilość wytwarzanych przez nas odpadów i zmniejszyć nasz ślad węglowy. W wielu domach, jak również w szkołach mówi się o oszczędzaniu światła, wody, ale też o segregowaniu śmieci i uważnym kupowaniu nowych produktów.

Jednak wiele osób nie jest świadomych nowych i nadchodzących technologii, które możemy wykorzystać, aby pomóc w ograniczeniu emisji gazów cieplarnianych. Dobrym tego przykładem jest oświetlenie przemysłowe, które zapewnia wiele korzyści dla środowiska, dla przedsiębiorców i dla nas wszystkich.

Spis treści:

Trwałość i dłuższa żywotność

Żadnych toksycznych elementów

Nie potrzebujemy już tak dużo światła

Bezpieczniejsze dla produktywności mózgu

Korzyści również dla roślin

Niska emisja promieniowania UV i ciepła ma znaczenie dla dzieł sztuki

Eliminacja częstego przełączania

Praca przy niskim napięciu

Czy oświetlenie LED jest więc dobre dla środowiska?

Trwałość i dłuższa żywotność

Światła LED mają imponującą żywotność, nawet sześciokrotnie dłuższą niż inne typy świateł. Pozwala to nie tylko zaoszczędzić energię, ale także zmniejsza wpływ na środowisko związany z produkcją nowszych produktów. Zmniejsza także ryzyko obrażeń, gdyż są trwałe i odporne na wibracje, co powoduje, że są bezpieczne, trwałe i ekologiczne, bo nie trzeba ich co chwila wymieniać.

Warto też podkreślić, że oprawy przemysłowe LED są bardziej wydajne niż tradycyjne oświetlenie, takie jak świetlówki i metahalogenki. Około połowa dostarczanej energii w diodach LED jest przekształcane w światło. Można to porównać do świetlówek, które przekształcają 90% energii w ciepło, a tylko 10% w światło. Oszczędności w zużyciu energii elektrycznej stanowią od 60 do 90%.

W dłuższej perspektywie oprawy przemysłowe LED obniżają całkowity koszt oświetlenia. W miarę postępu technologii oświetlenia LED i wzrostu jego podaży, jego ceny będą nadal atrakcyjne, co sprawi, że będzie to bardziej ekonomiczna opcja niż tradycyjne źródła światła.

Przeczytaj również: Czas, pieniądze i bezpieczeństwo: oprawy przemysłowe LED świetnie pracują na sukces w każdym z tych obszarów

Żadnych toksycznych elementów

Oprawy przemysłowe LED nie zawierają toksycznych składników, co powoduje, że są bezpieczne dla ludzi,  dla środowiska i są łatwe w recyklingu. Oprawy przemysłowe LED wykonane są z bezpiecznych materiałów nadających się do przeróbki, dzięki czemu można je bezpiecznie poddać recyklingowi bez szkody dla środowiska. Przejście na oświetlenie przemysłowe pozwala uniknąć konsekwencji kosztowych i czasowych wymaganych do utylizacji zgodnej z przepisami – a także pomaga chronić środowisko przed dalszymi toksycznymi odpadami. Warto podkreślić fakt, że mówimy nie tylko o oszczędnościach finansowych, ale przede wszystkim o dobroczynnym wpływie na naszą planetę Ziemię, dzięki czemu wszystkim nam będzie się żyło po prostu lepiej.

Nie potrzebujemy już tak dużo światła

Oprawy przemysłowe LED charakteryzują się lepszą jakością rozsyłu światła, co jest kluczowym elementem w technologii nowych opraw LED. Te, które znajdziesz u nas są nowoczesne, świetnej jakości i sprawdzone u setek naszych zadowolonych klientów. Warto więc, abyś i Ty dołączył do tych, którzy zmieniają nie tylko rachunki na niższe, ale też świat na lepszy.

Oprawy przemysłowe LED rozsyłają światło kierunkowo (są stosowane różne soczewki, z kątami rozsyłu nawet rzędu 10-15o) w porównaniu do innych typów oświetlenia, które marnują energię, emitując światło we wszystkich kierunkach, często oświetlając obszary, w których światło nie jest potrzebne. Oznacza to, że do osiągnięcia tego samego poziomu jasności, jaki zapewniają świetlówki i żarówki, potrzeba mniej diod LED. Mniejsza liczba opraw zmniejszy zużycie energii, co będzie korzystne dla środowiska i dla Ciebie.

Przeczytaj również: Czekanie się nie opłaca – nie mamy czasu! Oprawy przemysłowe

Bezpieczniejsze dla produktywności mózgu

Kierunkowy charakter świateł LED redukuje niepożądane rozproszone światło, dzięki temu są bezpieczniejsze w użyciu zarówno w domu jak i w magazynie, biurze czy na parkingu. Dodatkowo większość świateł LED ma widmo światła z ograniczonym udziałem barwy niebieskiej, a ta ma negatywny wpływ na nasz mózg i produktywność. Możesz także dostosować jasność i stworzyć środowisko oświetleniowe odpowiadające danym potrzebom. Inna intensywność światła będzie z samego rana, a inna wieczorem.

Korzyści również dla roślin

Oprawy przemysłowe LED zapewniają chłodne światło, które korzystnie wpływa na wzrost roślin, w przeciwieństwie do konwencjonalnych żarówek, które mogą zwiększać temperaturę i negatywnie wpływać na rośliny, więc też po prostu na naturę ogólnie. Co więcej, warto tu wspomnieć również o lampach LED do upraw, które zostały zaprojektowane w celu zapewnienia niezbędnego spektrum światła do uprawy roślin w pomieszczeniach. Źródłem tych świateł są diody elektroluminescencyjne. Oświetlenie LED do uprawy spełnia specyficzne potrzeby oświetleniowe różnych roślin na różnych etapach wzrostu, promując zdrowy rozwój roślin i maksymalizując plony. Badania sugerują, że obecność konwencjonalnych żarówek w pobliżu roślin może mieć zły wpływ na ich wzrost, ponieważ żarówki te podwyższają temperaturę otoczenia.

To rozwiązanie jest więc fantastyczną alternatywą dla ogrodników, ale też świetną wiadomością dla wszystkich tych, którzy cenią sobie zdrową żywność.

Przeczytaj również: 7 ciekawostek o oświetleniu LED, o których prawdopodobnie nie wiedziałeś – oświetlenie przemysłowe i zaskakujące newsy

Niska emisja promieniowania UV i ciepła ma znaczenie dla dzieł sztuki

Oprawy przemysłowe LED emitują większość swojej energii w postaci światła widzialnego, niewielką ilość w widmie podczerwonym i prawie wcale w widmie ultrafioletowym. Ponieważ lampy LED nie emitują fal UV, idealnie nadają się do bezpiecznego oświetlania wrażliwych przedmiotów, takich jak dzieła sztuki, które mogą ulec uszkodzeniu w przypadku wystawienia na działanie tej emisji. Oprawy przemysłowe LED również mają ograniczoną emisję ciepła, szczególnie w porównaniu z innymi źródłami światła. Na przykład oświetlenie żarowe uwalnia 90% swojej energii w postaci ciepła, pozostawiając tylko 10% energii na produkcję światła. Przyczynia się to do niskiej efektywności energetycznej żarówek.

Eliminacja częstego przełączania

Lampy fluorescencyjne i metalohalogenkowe wymagają kilku sekund, zanim całkowicie się włączą. Ten czas nagrzewania opóźnia oświetlenie i ostatecznie pogarsza źródło światła, jeśli często je włączamy i wyłączamy. Niezależnie od tego, czy chcemy, aby oświetlenie włączało się natychmiast po skoku napięcia, czy też po otwarciu drzwi przez pracownika, tradycyjne źródła światła nie są najlepszym rozwiązaniem. Natomiast oprawy przemysłowe LED włączają się i wyłączają natychmiastowo i wytrzymują częste przełączanie bez utraty wydajności. Ta funkcja sprawia, że diody LED idealnie nadają się do instalacji świetlnych zmieniających kolory, takich jak ściany LED lub wyświetlacze z migającym światłem.

Praca przy niskim napięciu

W niektórych sytuacjach, na przykład w miejscach, w których obiekt może zostać zalany, posiadanie opraw zasilanych niskim napięciem może być znaczącą korzyścią. Niskonapięciowe systemy oświetleniowe mogą chronić osoby znajdujące się w budynku przed szkodliwym porażeniem prądem elektrycznym w przypadku zalania budynku. Oprawy przemysłowe LED są idealne do tych obszarów, ponieważ działają przy niskim napięciu (sprawdź nasze oprawy SELENE, które mają wersję zasilaną bezpiecznym napięciem 24 V). Oznacza to, że lampy mogą pomóc chronić pracowników i klientów, którzy mogą znajdować się w środku podczas powodzi. Niskie napięcie sprawia, że oprawy przemysłowe LED idealnie nadają się do stosowania na zewnątrz, gdy inne rodzaje oświetlenia nie spełniają przepisów budowlanych, na przykład w strefach powodziowych.

Przeczytaj również: Jak ewoluuje nowa technologia oświetlenia LED na parkingach? Oprawy przemysłowe LED w roli głównej

Czy oświetlenie LED jest więc dobre dla środowiska?

Nasze oprawy przemysłowe LED wykonane są z materiałów nadających się do recyklingu, takich jak aluminiowy profil/radiator, soczewki i przesłony z tworzywa sztucznego, a proces produkcji jest wysoce zautomatyzowany przy minimalnej energii zużywanej do wytworzenia każdego elementu. Do wszystkich materiałów opakowaniowych używa się papieru makulaturowego i nie stosuje się polistyrenu. Decydując się na nasze oprawy przemysłowe LED, każdy z nas może zmniejszyć wpływ na środowisko, ponieważ nasze oprawy przemysłowe LED są bardzo trwałe i energooszczędne. Zaawansowane funkcje przyciemniania i inteligentnego sterowania oświetleniem diod LED mogą pomóc ludziom zaoszczędzić więcej energii.

Nasze oprawy przemysłowe LED mają unikalną na rynku możliwość wymiany wyeksploatowanych modułów LED oraz zasilaczy. Dajemy drugie życie oprawom, dzięki wyspecjalizowanemu serwisowi, a klienci otrzymują przedłużoną gwarancję oraz w pełni sprawny produkt w bardzo atrakcyjnej cenie! Wszystkie oprawy nadają się do recyklingu ze względu na materiały użyte w produkcji. Nawet jeśli lampy nie zostaną poddane odpowiedniemu recyklingowi, nie powodują skażenia gleby i wody. Co więcej, długa żywotność diod LED oznacza oszczędność materiałów, co prowadzi nas do bardziej ekologicznej przyszłości, na której nam wszystkim powinno zależeć. Obecnie większość wykorzystywanych przez nas zasobów energii to źródła nieodnawialne. Za kilka dekad może zabraknąć nam paliw. Globalne ocieplenie, to kolejny palący problem wywołany kryzysem energetycznym. Używając oświetlenia LED, możemy oszczędzać energię i ograniczać globalne ocieplenie.

Zapraszamy do współpracy i do kontaktu z naszymi specjalistami. Dołożymy wszelkich starań, aby nasza współpraca była dla Państwa satysfakcjonująca.

Zespół TheusLed – specjaliści od światła

Udostępnij:

Zobacz pozostałe Artykuły

Zapisz się do Newsletter'a

Scroll to Top

Odbierz PORTFOLIO PRODUKTÓW zapisując się w poniższym formularzu

Po zapisaniu się, natychmiast otrzymasz dostęp do materiałów.