Po czym poznać, że firma jest wiarygodna? Oświetlenie przemysłowe LED – sprawdzamy!

-Czas czytania: 5 minut-

Zanim podejmiesz współpracę z daną firmą, zalecamy sprawdzenie, czy jest ona godna zaufania. Musisz także wiedzieć, czy osoby zarządzające firmą mają szczere intencje i czyste, biznesowe podejście. Dzięki temu artykułowi, który napisaliśmy dla Ciebie, lepiej zrozumiesz, jak sprawdzić partnera biznesowego, kiedy możesz mu zaufać, a kiedy lepiej nie.

Spis treści:

Czym jest wiarygodność biznesowa?

Jak sprawdzić wiarygodność biznesową

Odwiedź stronę internetową firmy, z którą chcesz współpracować

Sprawdź adres potencjalnego partnera biznesowego

Sprawdź opinie firmy z którą współpracę rozważasz

Jeśli masz wątpliwości, to zadzwoń

Udaj się na konferencję branżową

Praktykowanie spójności i otwartej komunikacji

Dotrzymywanie obietnic

Czym jest wiarygodność biznesowa?

Wiarygodność to cecha, której posiadacz (osoba lub firma) cieszy się zaufaniem określonej grupy ludzi. W zakresie optymalizacji współczynnika konwersji wiarygodność biznesową definiuje się jako jakość zaufania klientów docelowych. Zaufanie to fundament nie tylko w życiu osobistym, ale też i biznesowym.

Zaufanie i reputacja marki są niezbędne dla każdej firmy, która chce przyciągnąć i utrzymać lojalnych klientów. Również w tematyce w której się specjalizujemy czyli oświetlenie przemysłowe.

Jak więc sprawdzić wiarygodność biznesową?

Odwiedź stronę internetową firmy, z którą chcesz pracować

Każda firma powinna mieć swoją wizytówkę w sieci jaką jest strona internetowa www. Poszukaj na tej stronie konkretnych elementów, które mogą wskazywać na to, że firma jest autentyczna. Sprawdź i zapoznaj się z polityką prywatności danej firmy. Możesz też poszukać i sprawdzić, czy istnieje historia firmy w internecie. Zwykle polityka poufności zawiera nazwę i oficjalne dane kontaktowe firmy. Nasze dane możesz sprawdzić tu: www.theusled.com

Odwiedzenie strony daje niepowtarzalną możliwość interakcji zarówno z zarządem, jak i pracownikami firmy. Bez konieczności osobistej wizyty pod wskazanym adresem trudno jest ocenić, jaka jest firma i jaka jest kultura pracy. Większość firm posiada wszystkie certyfikaty czy inne ważne informacje, które każdy może zobaczyć właśnie na stronie internetowej. U nas również je znajdziesz więc czytaj, zbieraj opinie, bo udowadniamy, że w zakresie oświetlenia przemysłowego jesteśmy najlepsi.

Przeczytaj również: Jak przebiegła modernizacja oświetlenia zewnętrznego w Porcie Morskim Hel i jakie problemy rozwiązaliśmy – oświetlenie przemysłowe i to co warto o nim wiedzieć

Sprawdź adres potencjalnego partnera biznesowego

Sprawdź zarejestrowany adres firmy. Każda firma ma obowiązek podać oficjalny adres prowadzenia działalności. W przypadku dużych firm będzie to często siedziba główna, natomiast mniejsze firmy częściej wybierają adres swojego księgowego lub będzie to skrzynka adresowa wykupiona właśnie na poczet kontaktów z klientami zewnętrznymi. Nasz adres możesz sprawdzić, klikając tutaj, ale też serdecznie zapraszamy, abyś mógł przyjechać i spotkać się z nami porozmawiać na temat oświetlenia przemysłowego.

Sprawdź opinie na temat firmy, z którą chcesz pracować

Zanim zdecydujesz się na współpracę z daną firmą, to możesz ją sprawdzić w internecie za pomocą google reviev. Wystarczy, że wpiszesz nazwę danej firmy w google i możesz dowiedzieć się, co inni myślą o współpracy z daną firmą. To bardzo duża wartość dodana nie tylko dla Ciebie ale również dla firmy, której zależy na rozpoznawalności w sieci.

Opinie na temat współpracy

Kolejną możliwością jest sprawdzenie wiarygodności danej firmy, dzięki zakładce realizacje/opinie klientów. Każda szanująca się firma powinna zbierać takie opinie i pokazywać je potencjalnym klientom. To najlepszy dowód wraz z ilością wykonanych projektów jaki możemy brać pod uwagę, szukając firmy do współpracy. Jako, że oświetlenie przemysłowe LED jest naszym „konikiem”, to właśnie na temat realizacji z zakresu oświetlenia przemysłowego możesz dużo na nasz temat poczytać.

Przeczytaj również: Dlaczego warto przejść na oświetlenie przemysłowe? Poznaj 7 najważniejszych powodów

Jeśli masz wątpliwości, to zadzwoń

Bezpośredni kontakt z firmą może być najskuteczniejszą strategią w celu ustalenia jej legalności. Nierzetelnej firmie prawdopodobnie brakuje narzędzi niezbędnych do zapewnienia wysokiej jakości obsługi klienta. Pamiętaj tylko, aby zawsze zachować szczególną ostrożność podczas kontaktu telefonicznego z potencjalnie nieuczciwą firmą lub osobą.

Po pierwsze, zwróć uwagę na to, ile czasu zajmuje dotarcie do człowieka. Poza dużymi, krajowymi i międzynarodowymi korporacjami długie czasy oczekiwania na połączenia są prawie zawsze powodem do niepokoju. Gdy już dotrzesz do przedstawiciela klienta na żywo, zwróć uwagę na jego ton. Czy są przyjaźni i pomocni? Czy udzielają szczegółowych i świadomych odpowiedzi na Twoje pytania? A może wydają się rozproszeni, zdezorganizowani, niecierpliwi, agresywni itp.?

Zadzwoń do nas i przekonaj się sam: +48 71 757 50 67

Brak zdjęć, lub zdjęcia słabej jakości

Galeria obrazów, która nie oddaje tematu, w którym dana firma się specjalizuje i błędnie przedstawia rynek firmy, nie zawsze musi być sygnałem ostrzegawczym. W połączeniu z brakiem charakterystycznego logo firmy, a także brakiem jakichkolwiek zdjęć powinna wywołać zwątpienie. Wchodząc na naszą stronę można zobaczyć zdjęcia produktowe, ale także rozbudowany blog, w którym dzielimy się naszymi realizacjami, spostrzeżeniami oraz branżowymi dowodami na nasz pełen profesjonalizm. Na naszych zdjęciach są też nasi pracownicy. Oto Adam Gajewski, nasz koordynator działu handlowego.

Przeczytaj również: Jak oświetlenie przemysłowe wpływa na produktywność pracowników i zmniejszoną ilość zwolnień lekarskich?

Praktykowanie spójności

Spójność może być wyzwaniem dla wielu osób. Kiedy jednak firma ma już ustaloną, wypróbowaną i prawdziwą procedurę lub politykę, ważne jest, aby „zaufać procesowi” i trzymać się tej ścieżki działania. Jeśli biznes jest prowadzony konsekwentnie, zarówno klienci, jak i pracownicy będą wiedzieć, czego mają się spodziewać. To buduje poczucie bezpieczeństwa i zaufania. To podstawy i prawdziwe fundamenty każdej z firm bez względu na branżę. Jednak w naszej specjalizacji jaką jest oświetlenie przemysłowe jest to również szalenie ważne.

Praktykowanie otwartej komunikacji

Istotną częścią budowania wiarygodności w biznesie jest budowanie reputacji osoby, firmy komunikującej się w sposób uczciwy, szczery i przejrzysty. Komunikacja wewnętrzna i zewnętrzna na wszystkich poziomach organizacji musi być otwarta i szczera oraz spójnie reprezentować daną markę na zewnątrz. Nieporozumienia w komunikacji, czy to ze strony zarządu, managerów, czy innych stanowisk, źle odbijają się na całej firmie. Dlatego my dbamy o relacje zarówno między pracownikami jak i z partnerami biznesowymi.

Udaj się na konferencję branżową

Podczas wielu różnych branżowych wydarzeń możesz zapoznać się z ofertą danej firmy. Wato więc odwiedzić jej stoisko i osobiście dowiedzieć się nieco więcej na jej temat, zapoznać się z jej przedstawicielami oraz poznać jej produkty, czy usługi. Nasza firma oraz nasi przedstawiciele często uczestniczą w tego typu wydarzeniach, jesteśmy nie tylko firmą, która prezentuje swoje produkty z zakresu oświetlenia przemysłowego, ale często też występujemy jako prelegenci i eksperci w swojej branży.

Przeczytaj również: Czekanie się nie opłaca – nie mamy czasu! Oprawy przemysłowe

Dotrzymywanie obietnic

Dbanie o to, by obietnice były dotrzymywane nawet wtedy, gdy coś pójdzie nie tak, znacząco wpłynie na budowanie wiarygodności firmy. Ludzie popełniają błędy. Najważniejszy jest sposób, w jaki błąd jest naprawiany. Ważne jest to, aby słuchać, być otwartym na krytykę, rozwiązywać problemy szybko i empatycznie oraz biorąc za nie pełną odpowiedzialność.

Wiarygodność w biznesie to jedna z kluczowych cech odróżniających przedsiębiorców, którzy osiągają sukces, od tych, którzy odchodzą w zapomnienie. Można oferować lepszy produkt, ale jeśli wiadomo, że brakuje wiarygodności, będzie to miało niekorzystny wpływ na trwałość danej firmy. Dlatego my skupiamy się na tym, aby nasz produkt był doskonały, kontakt przyjazny, a nasz zespół składał się z ludzi otwartych pracujących wciąż nad nowatorskimi rozwiązaniami.

Wiarygodna organizacja jest podstawą relacji właściciel-pracownik i firma-klient, w której wszystkie strony mają pewność, że obietnice zostaną spełnione.

Dlatego zachęcamy do współpracy właśnie z nami. Możemy pochwalić się spełnieniem wszelkich wymogów względem firm, które uznawane są za wiarygodne i godne polecenia. Zadzwoń lub napisz do nas poprzez formularz kontaktowy.

Zespół TheusLed – specjaliści od światła

Udostępnij:

Zobacz pozostałe Artykuły

Zapisz się do Newsletter'a

Scroll to Top

Odbierz PORTFOLIO PRODUKTÓW zapisując się w poniższym formularzu

Po zapisaniu się, natychmiast otrzymasz dostęp do materiałów.